Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Atmosféra ME z pohľadu čiarových rozhodcov

17. september 2019

Hoci sa ME žien skončili už pred viac ako týždňom víťaztvom volejbalistiek Srbska a aktuálne už väčšina z nás svoju pozornosť sústreďuje na mužskú reprezentáciu, ktorá svoje zápasy CEV EuroVolleyM hrá v Belgicku, my sa ešte zopár postrehmi vrátime do Bratislavy.

O svoje zážitky a dojmy sa s nami podelia kolegovia, ktorí pôsobili v pozícii čiarových rozhodcov a svoju úlohu si zastali výborne.

Martin Hrčka

Ja som s ME spokojný, som rád že som tam mohol pôsobiť. Určite vnímam ako plus skúsenosti, ktoré sme nabudili. Taktiež to že pre medzinárodných rozhodcov dokonca aj pre Zoricu (Zorica Bielic - referee delegate, pozn. red.) sme neboli "len čiarový", ale bolo vidieť a cítiť že si nás vážia.

Dušan Dovičovič

Vo všeobecnosti turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Som rád že to nebola show o rozhodcoch len zo západu, čím sa vytvoril priestor na vytváranie vzťahov s rozhodcami s ktorými počas sezóny táto možnosť nie je.

Andrii Yurlov

Atmosféra na zápasoch SVK bola fantastická, v takejto atmosfére cítiš aj seba ako súčasť stretnutia a z toho vyplývajú iba pozitívne pocity. Organizácia celých ME bola dobrá. Rozprával som aj z jedným medzinárodným kolegom počas stretnutia (kedy bol som náhradníkom) aj on to potvrdil.

Fedor Tiršel

Zápasy som si užil a bolo fajn vidiet rôzne úrovne medzinárodnych kolegov, ako fungujú. Challenge bolo tiež fajn spoznať z pozície rozhodcu, nielen diváka.

Veronika Garayová

ME sa mi veľmi páčili, bola super atmosféra a výborný kolektív. Som rada, že som mohla byť súčasťou tejto akcie ako čiarová rozhodkyňa. Za tú možnosť veľmi pekne ďakujem.

René Heitlinger

Z celého turnaja som mal komplexne pozitívny pocit. Bola to pre mňa výborná skúsenosť byť súčasťou opäť niečoho nového (ME), kde sa podieľala veľká skupina ľudi na tom, aby sa vobec suťažné stretnutie (turnaj) uskutočnilo. Vyzdvihol by som medzinarodné zastúpenie rozhodcovského zboru, kde všetci pôsobili maximálne profesionálne pred, počas aj po zápase.

 

Kolegom sa chcem veľmi pekne poďakovať za zaslanie ich vyjadrení, z ktorých som tieto postrehy vybral. Tomu čo nebolo dobré a v čom ste videli nedostatky sa budeme venovať počas zasadnutí Prezídia AVR.

Ivan

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: