Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Janka Niklová a Peter Bajči na ME kadetiek v Bulharsku - Janka bola ako dvojka vo finále!!!

7. apríl 2015

V dňoch 28.3.-5.4.2015 sa v Bulharských mestách Plovdiv a Samokov konajú Majstrovstvá Európy kadetiek (U18). V Komisii rozhodcov na nich pôsobí Peter Bajči a ako neutrálna rozhodkyňa bola delegovaná Jana Niklová. Nižšie nájdete niektoré ich postrehy.

3.4.2015

Ahoj,

po dni voľna, ktorý sme strávili potulkami po Sofii, sme v stredu a štvrtok pokračovali zápasmi v základných skupinách. V stredu sa mi ušla úloha dvojky hneď v prvom zápase SRB-ITA. Zápas prebiehal v pohode, až do momentu, kedy sa talianská hráčka po bloku lakťom dotkla dolnej pásky. Srbský tréner na mňa vyletel ako osa, že spím a že to bola sieť a to mám pískať. Odmietla som ho ja, aj Vlasto Kovář, ako prvý rozodca mu naznačil, že má prestať, no nedal si povedať, tak úplne zaslúžene skončil so žltou kartou. Po zápase už bolo všetko ok, aj sa nám ospravedlnil.

Včera som ako jednotka pískala posledný zápas v skupine spolu s Belgičankou Marie-Catherine. Spolupráca bola super, videli sme sa, aj keď ušiel jej jeden prešľap, ktorý som pískla a bolo po zápase vytknuté, že to mám nechať na druhého rozhodcu. Rusky, ak chceli hrať semifinále, museli v zápase vyhrať a tak nenechali nič na náhodu. A aj keď sa dosť trápili, uhrali to na 3:0.

Ešte som nespomenula čiarových. Mne osobne sa s nimi spolupracovalo super, reagovali rýchlo a správne (až na pár drobností). Ešte potrebujú trošku popracovať na očnom kontakte, lebo aj keď som ich na to upozornila pred každým zápasom, skoro vôbec to nerobili.

Po večeri sme sa rozlúčili so skupinkou, ktorá nás opúšťala a dnes po raňajkách sme sa presunuli do Plovdivu, kde sa budú hrať záverečné zápasy turnaja. Teda cesta to bola strastiplná, lebo okrem toho, že do rána napadlo asi 15 cm snehu, šofér zablúdil už na začiatku našej cesty a vozovky sú tu v hroznom stave. Po obede si naša skupinka bola pozrieť halu. Je to nová univerzitná hala, asi o polovicu menšia čo sa počtu divákov týka, ale veľmi pekná. Potom sme mali ešte krátky míting kde sme dostali zopár organizačných pokynov. A aj keď sme všetci čakali, že sa dozvieme aj delegácie na zajtra, tak to si Fred nechal až na zajtra. Takže v tomto momente ešte netušíme, čo nás čaká.

J.

Pozn. webu: Janka nakoniec rozhodovala ešte dve stretnutia - v prvom kole play-off o 5.-8. miesto bola jednotkou v stretnutí Nemecko-Poľsko (3-0) a v dramatickom finále rozhodovala po bokuVlastimila Kovářa z ČR ako druhá rozhokyňa (RUS-SRB 3-2). Gratulujeme!

30.3.2015

Ahoj,

máme za sebou prvé dva hracie dni, ktoré až na pár drobností prebehli v pohode. Prvý deň bol asi najväčší problém s dodržaním protokolu, keďže niektorí sa s ním zatiaľ nestretli a tiež nefungovali niektoré veci tak, ako by mali. Ale včera už to bolo v poriadku.

Počas týchto dvoch dní sa mi ušiel jeden zápas ako rezerva a jeden ako dvojka. Speaker hneď na úvod zápasu, v ktorom som robila dvojku bulharskej kolegyni, skúšal našu pozornosť, lebo predstavil úplne inú hráčku v základnom postavení, ako bola na lístku - mám pocit, že mal postavenie z predchádzajúceho dňa. Hneď som si to samozrejme overovala u zapisovateľky a tiež taliansky tréner pribehol, že či je to naozaj tak, lebo však on tam predsa napísal inú hráčku. Všetko sa v kľude vyriešilo a pri kontrole postavenia pred prvým podaním už bolo všetko v poriadku. V zápase sa nám vyskytol jeden prešľap zadnej hráčky na útočke, ktorý som hneď pískla a jedna neoprávnená žiadosť o striedanie, ktorá by možno ani nebola, keby Milena pridlho nečakala s pokynom na podanie. Čo bolo dnes na mítingu aj povedané.

Z dnešných zápasov som dostala delegáciu ako jednotka hneď v prvom zápase spolu s Carlosom zo Španielska. Pískalo sa mi v pohode, aj keď vyskytli sa veci, s ktorými nie som spokojná a myslím si, že mi ich na mítingu vytkne aj Nihat.

Čo sa týka úrovne pískania, nielen mňa, ale aj ostatných kolegov, už medzinárodných rozhodcov, milo prekvapili kandidáti. Máme ich tu medzi sebou štyroch, niektorí už len čakajú na odznak, iní ešte zbierajú podpisy, ale aj Nihat s Jarmom im povedali, že pokiaľ budú pokračovať v nastúpenom trende, bude to OK.

Zajtra nás čaká voľný deň, uvidíme, čo nám pripravia organizátori, lebo Samokov je menšie mesto, podľa informácií, ktoré máme od domácich nie je tam veľmi čo pozerať a Borovets, kde sme ubytovaní je lyžiarske stredisko, kde sú len hotely, stánky, obchodíky a ktorý sme si už stihli prejsť niekoľkokrát. Inak bola som prekvapená, že je to až také veľké, lebo podľa dostupných info, je tu až 58 km značených zjazdoviek, čo je viac ako v Jasnej. Pripájam aj pár fotiek.

27.3.2015

Ahojte,

keďže sa ešte veľmi netrháme od roboty (ale nikomu ani slovo), tak hodím nejaký ten report...

Takže pozdravujem všetkých z lyžiarskeho strediska Borovets, ktoré sa nachádza asi 10 minút od Samokovu, kde sa hrá naša skupina. Docestovali sme do Sofie aj s Peťom v pohode, na rozdiel od našej maďarskej kolegyne, ktorá sa "stratila" niekde na letisku vo Frankfurte a ešte ani v čase nášho odchodu do jednotlivých destinácii nebola s nami. V stredu sme ešte nemali žiadne povinnosti, teda aby som bola presná, my rozhodcovia sme nemali povinnosti, lebo Peťo spolu s ostatnými členmi referee commission už riešili technické záležitosti. Začali sme až mítingom včera doobeda, kde sme sa dozvedeli jednak kto bude v ktorej destinácii a tiež kto končí po základnej časti. S Peťom nás rozhodili a každý z nás skončil v inej skupine, a keďže Peťo po základnej časti končí, už sa asi ani nestretneme.

Po príchode nasledoval presun do haly, kde nám Nihad a Jarmo rozdelili úlohy - časť bola s čiarovými, časť s podávačmi a mopermi a ja spolu s gruzínskym kolegom sme dostali na starosti zmerať kurt, čo teda zo začiatku vyzeralo veľmi zle, lebo ani jediný rozmer nesedel... všetko sa to ale vyriešilo v momente, keď kolegovi povedali, kde presne je 0, lebo na pásme nebola zobrazená.

To je v tomto momente všetko, lebo dnes sme mali viac-menej voľný deň, akurát večer o 20:00 máme technický míting.

Ešte k zloženiu našej rozhodcovskej grupy...

 

Komisia:
  • Nihat Ermihan (TUR)
  • Jarmo Salonen (FIN)
Rozhodcovia:
  • Vlastimil Kovář (CZE)
  • Stephane Takaichvili (GEO)
  • Carlos Alberto Robles Garcia (ESP)
  • Marie-Catherine Boulanger (BEL)
  • Milena Lazarova-Peeva (BUL)
  • Anna Niedbal (POL)
  • Nikola Kozic (BIH)

Fotogaléria

OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_01.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_02.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_03.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_04.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_05.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_06.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_07.jpg OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_08.jpg OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_09.jpg OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_10.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_11.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_12.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_13.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_14.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_15.JPG OBRÁZOK: ME_U18_kadetky_Niklova_Bajci_20115_16.JPG

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: