Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Juraj Mokrý na Majstrovstvách sveta žien v Japonsku dnes rozhoduje finále ako prvý rozhodca !!!

21. október 2018

V dňoch 29.9.-20.10.2018 sa v Japonsku konajú Majstrovstvá sveta žien. Po turnaji mužov v Taliansku a Bulharsku, ktorý sme viacerí sledovali najmä pristredníctvom médií (ale niekoľkí šťastlivci aj osobne), sa tak zaáujem volejbalovej federácie presunie do viacerých miest krajiny vychádzajúceho slnka - Yokohama, Saporo, Kobe, Hamamatsu, Osaka, Nagoja a nakoniec opäť Yokohama, kde to celé vyvrcholí zápasmi o medialy.

Slovensko budú na tomto vrcholnom podujatí FIVB organizovanom raz za štyri roky reprezentovať hneď dvaja zástupcovia - Ľubor Halanda ako technický delegát a člen jury a Juraj Mokrý ako neutrálny medzinárodný rozhodca. Obaja boli delegovaní až do konca turnaja, takže sa môžeme tešiť na viac alebo menej pravidelné správy o zákulisia šampionátu.

 


21.10.2018 - Záver

Tak sme to dnes zvládli. Posledný deň bol podobne ako aj tie predchdádzajúce úspešný pre rozhodcov, prebehol bez vážnejších problémov. Hala bola napriek neúčasti domácich takmer plná, na finále prišlo 11.500 divákov. Z bronzu sa nakoniec tešili Číňanky, ktoré porazili relatívne hladko Holandsko 3:0. Denny Cespedes aj JooHee Kang odviedli výbornú prácu.

Vo finále sme to mali náročnejšie - Srbky si zabezpečili zlato až v piatom sete. Rozhodla zrejme väčšia bojovnosť a skúsenosti. Napriek tomu si myslím, že Talianky v najbližších rokoch budú výrazne miešať karty vo svetovom volejbale. S Pati Rolf, s ktorou sme spolu absolvovali medzinárodný kurz pred 19 rokmi v Tunisku, sme si to vychutnali. Pocity po zápase boli výborné :-)  Uvidíme, či či to boli jej posledné MS, kvôli veku by mala končiť, aj keď i pre ňu je šanca podobne ako pre Andreja Zenoviča, že jej ešte aktívnu kariéru v FIVB predĺžia.

Dnes sme sa už rozbehli domov - ja už od pol štvrtej cestujem, momentálne píšem tento report na letisku Incheon v Soule.

Ešte raz ďakujem všetkým za podporu a pozdravujem,

Juraj

20.10.2018

Ahoj, z Yokohamy.

v stredu po cca 80-minútovom presune šinkansenom z Nagoje do Jokohamy sme sa rýchlo ubytovali v hoteli priamo nad stanicou. Do haly je to na skok, chodíme tam preto len pešo. Popoludní sme stihli návštevu Tokia (časť Šindžuku) a známeho športového obchodu Gallery 2, kde som doplnil "rozhodcovský arzenál". Cesta vlakom bola dlhšia, ale všeto klapalo ako treba.

Vo štvrtok sme boli dopoludnia v hale a popoludní sme vyrazili do centra Jokohamy - prístavná časť je veľmi pekná a pôsobí dôjmom dobre udržiavanej metropoly. Podarilo sa nám zájsť aj do Čínskej štvrte, ktorá je najväčšou svojho druhu v Japonsku. Jokohama je spolu s Tokiom najväčšou aglomeráciou na svete a samotná sa považuje za drué najväčšie mesto v Japonsku (aj keď sa o to miesto soria občas s Osakou). Navštívili sme aj starý murovaný sklad, ktorý je takmer jedinou historickou pamiatkou v centre. Na tvaroch budov vidieť, že architekti dostali relatívne voľnú ruku.

V piatok nás už čakali opäť zápasy. Ja som sa predstavil ako druhý rozhodca v stretnutí o piate miesto medzi USA a domácimi Japonskami (spolu s JooHee Kang z KOR). 11.500 divákov vytvorilo vynikajúcu atmosféru. Napriek tomu však zvíťazili Američanky 3-1. V semifinále zdolali najskôr Srbky Holandsko 3-1 a neskôr v ďalšom vynikajúcom a dramatickom stretnutí porazili Talianky Čínu 3-2. Po prvýkrát v histórii tak bude dnes na Majstrovstvách sveta žien čisto európske finále.

Program na dnes je zápas o 3. miesto medzi CHN a NED a následne finále SRB-ITA. A zastúpenie tam bude mať aj Slovensko - Ľubor Halanda bude technickým delegátom a ja prvým rozhodcom (asistovať mi bude ako druhá rozhodkyňa Pati Rolf z USA). Držte nám prosím palce, nech to úspešne dobojujeme a následne šťastne doletíme domov.

Vďaka za podporu a pozdravujem,

Juraj

17.10.2018

Posledné ahoj z Nagoje!

Znie to dosť divne (ešteže som nenapísal posledné Zbohom), ale je to tak - blížime sa k záverečnej časti a s tým súvisí aj náš dnešný presun šinkanzenom z Nagoje do Jokohamy. Stretnutia tretieho kola boli dramatické a nakoniec priniesli miestenku v semifinále všetkým trom európskym krajinám kvalifikovaným do záverečnej šestky. V piatok si teda zmerajú sily najskôr Srbsko s Holandskom a potom Čína s Talianskom. Večerný súboj o piate miesto bude medzi Američankami a domácimi Japonskami. Práve tie takmer prekvapili až príliš sebaisté Talianky a podľahli im až v piatom sete. Počas stretnutí všetko fungovalo ako má. V nedeľu sme zvládli súboj Srbiek s Japonkami pred vypredanou halou v troch setoch. V pondelok som bol rezerva v stretnutí JPN vs ITA  včera challenge v stretnutí CHN vs NED.

Stihli sme prejsť aj časť Nagoje, a to napriek tomu, že nám dva dni mrholilo. Dnes je krásne a rovnako optimisticky sa už všetci tešíme, že sa tento mesačný "kočovný cirkus" pomaly končí a my sa v nedeľu "rozletíme" domov.

Držte preto prosím ešte palce a pozdravujem,

Juraj

 

14.10.2018

Ahojte,

dnes sa po dvoch dňoch presunov, príprav a aj oddychu začína tretie kolo šampionátu - 6 družstiev rozdelených do dvoch trojčlenných skupín. Včera sme úspešne absolvovali návštevu haly, kontrolu lôpt a vybavenia ako aj míting s prezidentom Komisie rozhodcov a pravidiel W. Paredesom. Večerné zápasy USA vs CHN a JPN vs SRB sľubujú tuhé boje - a v jednom z nich sa predstavím ako prvý rozhodca - Japonsko-Srbsko budeme viesť spolu s Dennym Cespedesom (DOM). Pripraviť sa musíme na vypredanú halu, dlhšie TTO (90 s), TO (60 s) i prestávky medzi setmi (5 min). Aj úvodný protokol je iný - spolu s hráčkami nastupujú pred stretnutím pri vypočutí si hymien aj malí volejbalisti/volejbalistky, ktorí budú mať celoživotnú pamiatku v podobe spoločnej fotografie s volejbalovými reprezentantkami rôznych krajín sveta.

Včera sme absolvovali popoludní aj návštevu miestneho akvária, ktoré sa chváli veľkými nádržami pre delfíny, kosatky aj biele veľryby. Akvárium je naozaj nádherné a odporúčam každému, kto bude mať šancu prísť do Nagoje, aby ho nevynechal.

Toľko zatiaľ, večer prosím držte palce!

Pozdravujem,

Juraj

12.10.2018

Koničiva z Nagoje!

Úspešne sme sa šinkanzenom presunuli z Osaky do Nagoje. Niektorí museli odísť, polovica nás ostala aj na finálovú časť. Dni v Osake uplynuli rýchlo. Počas prvý dvoch sa prekvapenia nekonali, ďalšie dva dni už boli zaujímavejšie. Nakoniec postúpili do záverečnej šestky ITA, CHN a USA a v Nagoji NED, JPN a SRB.

Strtenutia v Osake prebehli v pokoji, bez akýchkoľvek problémov. Okrem stretnutia CHN vs AZE (3:0) som mal možnosť spoupracovať s ďalším japonským rozhodcom - Takeshi Eshita bol síce delegovaný ako rezerva, ale dostal šancu v jednom stretnutí. A tak sme spolu rozhodovali jediný päťseťák v Osake - Bulharky v ňom nakoniec vyhrali 19-17 v piatom sete nad bojovným Thajskom. Včera ma ešte čakala asistencia Sumie Myoi na dvojke v stretnutí AZE vs BUL - nakoniec to bolo rýchle a AZE nepomohol ani návrat pôvodne hospitalizovaného prvého trénera na lavičku. Večer spoločná večera na spôsob šabú-šabú a potom už len lúčenie s odchádzajúcimi a opätovné balenie sa.

Počas voľného dňa sme absolvovali výlet do zámku v Osake, patrí k najväčším a najkrajším v Japonsku. Park okolo navôkol žiaľ dosť výrazne poškodili tajfúny, ktoré tento rok trápili Japonsko.

Takže toľko zatiaľ, vyzerá to tak, že tentokrát nás nácviky obídu, keďže sa tu už hralo predchádzajúce kolo. Aspoň si budeme mať šancu trochu oddýchnuť a pripraviť sa na tuhé boje. Ostalo nás osem, každý deň budú dve stretnutia, takže režim bude o niečo voľnejší.

Pozdravujem,

Juraj

8.10.2018

Ahoj na Slovensko!

Polovica (2 týždne zo 4) je za nami! Včera sa začalo druhé kolo v Osake a v Nagoji. Z 8 družstiev v každej skupine postúpia do 3. časti súťaže vždy len tri najlepšie. Tu v Osake sa o miestenku pobijú s najväčšou pravdepodobnosťou družstvá USA, ITA, RUS a CHN.

V Sappore sme posledný deň zvládli bez problémov, súboj o postup vyhrali Bulharky, dosť pravdepodobne aj "vďaka" zraneniu kanadskej nahrávačky. Vo večernom stretnutí dovtedy neporazených Talianok a Číny  vyhrali Talianky 3:1 - bol to doteraz najlepší zápas a hral sa skutočne špičkový ženský volejbal.

Presun do Osaky bol letecký, bez problémov, pred štvrtou sme už boli ubytovaní v hoteli. Z rozhodcov sme do Osaky prileteli zo Sappora len dvaja - Anderson Cacador a ja. Pati Rolf a Jevgenij Makšanov leteli do Nagoje. Sme tu 8 rozhodcovia (plus rezerva Takeši Ešita), každý deň 4 stretnutia. Po sobotňajších nácvikoch sme včera strávili celý deň v hale - všetky stretnutia boli rýchle - Rusky porazili (i bez zranenej dovtedy najviac bodujúcej hráčky turnaja Gončarovej) Turkyne 3:0 (bol som jednotka, asistovala Japonka Sumie Myioi). Rovnakým pomerom setov USA rozbili Bulharky a Talianky vyhrali nad Azerbajdžanom. Trénera AZE museli už počas druhého setu ošetriť na bolesti hrudníka a v treťom sete za stavu 0:8 odišiel kvôli vysokému tlaku a riziku infarktu. Večer si Číňanky poradili s Thjaskom tiež tri nula, aj keď stretnutie bolo najvyrovnanejšie.

Dnes ma čaká stretnutie CHN-AZE ako druhého rozhodcu, asistovať budem Dennymu Cespedesovi z Dominikánskej republiky. Keďže nás rozdeleli na dve skupiny, mohol som dopoludnia absolvovať prechádzku slnkom zaliatou Osakou - je to podstatne živšie a "betónovejšie" mesto ako Sapporo, ale i tu sa dajú nájsť pekné zákutia zelene. Zajtra bude voľný deň, tak dúfam, že sa dostaneme aj do miestneho zámku.

Všetkých pozdravujem a držte prosím palce,

Juraj

 

4.10.2018

Ahoj, naposledy sa hlásim zo Sappora.

Ďalšie dva hracie dni sú za nami. Postupne sa vykryštalizovali družstvá, ktoré maju šancu pomýšľať na medailové súboje. Stretnutia tu u nás prebehli zatiaľ bez problémov. V utorok som bol jednotka v stretnutí TUR vs BUL - Turkyne boli dobre pripravené a zaslúžene vyhrali. Potom rezerva v zápase CHN vs CAN. Nuž a včera som bol najskôr dvojka v zápase CUB vs CAN - prvé štvorsetové stretnutie tu v Sappore. Kubánky však ukázali lepší volejbal len v prvom sete, v ďalších troch už dominovali Kanaďanky. S Andersonom Cacadorom sa nám pískalo výborne. Potom ešte challenge BUL vs CHN - a veru ich bolo požehnane. Číňanky síce stratili set, ale sú tu určite favoritkami.

Vrátim sa ešte k voľnému dňu - vďaka vynikajúcim domácim organizátorom sme mali možnosť navštíviť olympijský skokanský mostík z roku 1972 (Sapporo hostilo zimné Olympijské hry až dvakrát - 1940 a 1972) a moderne vybudované olympijské múzeum s viacerými interaktívnymi aktrakciami, vrátane rôznych simulátorov. Veru sme sa dobre nasmiali pri úspešných, ale aj menej vydarených zoskokov z mostíka.

Prezentovaná kuchyňa je naozaj parádna, striedame rôzne druhy reštaurácií, absolvovali sme typické grilovanie na spôsob Hokkaido, šabu-šabu a ako aj suši a sašimi. Takže každý si príde na svoje.

Tu v Sappore dnes pomaly končíme. Piaty hrací deň prinesie dve zaujímavé stretnutia - BUL vs CAN - kto prehrá, ide domov, a ITA vs CHN - súboj doteraz neporazených družstviev. A práve to druhé ma čaká ako jednotku spolu s Rusom Jevgenijom Makšanovom. Držte nám prosím palce, aby pred zajtrajším odchodom do Osaky všetko dobre dopadlo. Rozhodcovský delegát bol zatiaľ spokojný, tak nech mu to i zostane.

Juraj

1.10.2018

Koničiva, dobrý deň všetkým!

Prvé dva hracie dni máme za sebou a tu v Sappore dnes máme oddychový deň. Zatiaľ sme sa v skupine B veľmi nezapotili, všetky zápasy tu skončili 3:0, bez vážnejších problémov. V prvý deň nám nefungoval komunikačný systém, bolo to nepríjemné, ale nikto si to v zásade nevšimol a naštastie neboli žiadne komplikácie s challengom, ktorý by si nejakú komunikáciu vyžadoval. V prvom stretnutí ITA vs BUL som bol nakoniec rozhodcom challenge, mali sme len tri žiadosti a z toho dve na posúdenie dopadu lopty, čo sa robí automaticky. V treťom stretnutí som bol jednotka, za asistencie Philippa Schuermanna sme to zvládli - na to, že išlo o súboj bývalých olympijských šampiónov malo stretnutie veľmi jednoznačný priebeh - Kubánky sú tu s veľmi mladým a neskúseným družstvom. Dokonca sme nemali ani žiadny challenge.

Včera sme s Filipom vo vymenenom garde začínali, Talianky takmer prevalcovali Kanaďanky. Potom som bol challenge v zápase BUL vs CUB - robotu som však nemal žiadnu. Najzaujímavejšie stretnutie sa očakávalo večer - CHN vs TUR - nakoniec to bolo hladké víťazstvo Číny v troch setoch. Komunikačný systém už funguje, takže sme eliminovali aj signalizáciu zapisovateľa a druhého rozhodcu o pripravenosti (nedvíhame ruky, len slovne informujeme prvého rozhodcu, že je všetko pripravené).

V hale všetko funguje ako hodinky - vždy pri príchode nás čakajú nastúpení všetci čiaroví rozhodcovia, zapisovatelia a ďalší dobrovoľníci. Okrem elektornického zápisu sa paralelne robí ešte jeden záložný elektronický ako aj jeden manuálny zápis - nič sa nenecháva na náhodu. Zapojené sú všetky vekové kategórie a rešpekt k autoritám a starším je vidieť na každom kroku. Rovnako je to aj v meste, v parku. Pred posledými zápasmi spolu s hráčkami nastupujú aj malí žiačikovia - je to veľmi milé a fotku, ktorú dostanú, si určite odložia a budú sa ňou chváliť (možno viac rodičia ako samotné detičky).

Naši japonskí sprievodcovia nás vodia do rôznych reštaurácií, takže sa zoznamujeme aj s menej známymi špecialitami ázijskej kuchyne - včerajšie večerné slíže boli naozaj fantastické. A stihli sme aj zablahoželať a zaspievať "Happy birthday" brazílskemu rozhodcovi Andersonovi Cacadorovi.

Nuž a čo sa týka počasia, tu na severe v Sappore zatiaľ všetko OK, včera večer pred šiestou nás trochu zatriaslo, ale bolo to vraj len mierne a krátke zemetrasenie a hala je bezpečná. Pocit to však bol zvláštny, keď sa podo mnou pohla stolička a zatriasli sa skrinky v šatni. Tajfún ešte nedorazil, v ostaných mestách (Kobe, Hamamatsu a Yokohama) si však už vietor aj dážď užili, našťastie je všetko OK. K nám by to malo doraziť v noci, ale vraj už miernejšie, tak uvidíme.

Zajtra opäť naostro, čakajú nás tu v Sappore ešte tri hracie dni. Mal by som byť jednotka v balkánskom derby BUL vs TUR, pomáhať mi bude japonský rozhodca Tadayoshi Asai, ktorý je delegovaný ako rezerva, ale dostane šancu predstaviť sa aj na palubovke.

A v piatok s najväčšou pravdepodobnosťou smer Osaka. Pozdravujem všetkých,

Juraj

 

28.9.2018

Ahojte,

technická porada aj všetky nácviky su za nami - od zajtra začíname naostro. Po prvýkrát bola spoločná teoretická príprava na štyroch rôznych miestach, pričom sme boli prepojení videokonferenčným systémom. Má to svoje výhody aj nevýhody - nateraz by som bol zástancom spoločného stretnutia, ale raz asi treba začať. Venovali sme sa najmä používaniu nových technológií a som rád, že sa do odporúčaní dostala a povinnosť druhého rozhodcu overiť žiadosť o challenge zaslanú cez tablet aj slovne u trénera.

Ako to celé bude fungovať, uvidíme - na praktickom nácviku nefungoval komunikačný systém a nebol pripravený ani systém challenge... Zajtra to teda bude krst ohňom. Aj preto pôjdeme do haly všetci už o 11.15, pričom prvý zápas je až 13.40 a môj až večer 19.20. Bude to dlhý deň, ale začiatky sú vždy ťažké.

Ako novinka je tu funkcia "pozorovateľ challenge" - najmä pre menej skúsených s challengom. V prvom zápase to budem ja :-)

Dnes sme dopoludnia absolvovali prechádzku po meste - Sapporo nesklamalo - ulice čisté, všade poriadok, organizácia japonská, záhrady upravené. Začal sa tu japonský Oktoberfest, najmä večer a cez víkend bude mesto určite žiť. Strava zatiaľ výborná, suši, sašimi, ale aj všeličo iné. Väčšinou chodievami mimo hotela, je to aj o polovicu lacnejšie. Výhľad z televíznej veže bol nádherný, napriek oblakom sa otvorila panoráma od hôr zakrývajúcich Pacifik na juhu až po Japonské more na severe. A v diaľke bolo vidieť aj skokanské mostíky a pozostatky areálu zimnej olympiády 1972.

Taže držte zajtra prosím palce, čaká ma hneď na úvod lahôdka -  za asistencie Philippa Schuermanna stretnutie Čína-Kuba.

Pozdravujem,

Juraj

26.9.2018

Ahoj všetkým na Slovensko, opäť sa hlásim z Japonska. Tentokrát začínam svoj report zo Sappora, kde sa budú počas prvých piatich dní hrať stretnutia skupiny B (ITA, TUR, BUL, CAN, CHN, CUB). Cestu na východ som začal už v pondelok a trvala nakoniec 22 hodín - autom do Viedne, odtiaľ do Seoulu a následne do Sappora. Všetko prebehlo hladko a docestoval som aj s kufrom, čo pri zmene aerolínií nebýva vždy zvykom. Včerajšia večera v hoteli bola fajn, ale ešte príjemnejšie bolo stretnúť starých priateľov a známych. Nuž a najkrajším momentom bolo večer zaľahnúť - po takmer prebdenej noci v lietadle to bol priam balzam na telo i na dušu.

V Sappore sú už hladní po volejbale, tešia sa, že opäť bude u nich dôležité podujatie. Som tu druhýkrát, naposledy pred 7 rokmi počas Svetového pohára žien. Bývame v rovnakom hoteli, takže prostredie známe. Na obed suši, na večeru uvidíme. Park sa začína skrášľovať farbami jesene, teploty príjemnejšie ako u nás, do 20 stupňov. Od zajtra už začíname s nácvikmi, samotné zápasy začínajú až v sobotu, takže máme dosť času na prípravu.

Držte prosím palce, budem sa snažiť občas nahrať nejaké fotky a napísať pár riadkov, o volejbale a snáď aj o inom. Pozdravujem, Juraj

Fotogaléria

OBRÁZOK: Rozhodcovia v Sappore OBRÁZOK: 42666115_1967442849985120_642887287734009856_n.jpg OBRÁZOK: Rozhodcovia a funkcionári na MS žien 2018  v Japonsku OBRÁZOK: 42648306_484271365389949_7209022466541223936_n.jpg OBRÁZOK: 42666877_261104631090572_2161123613728571392_n.jpg OBRÁZOK: 42648259_1882523615174422_286511517354950656_n.jpg OBRÁZOK: 42644394_538955926575241_4012402892244779008_n.jpg OBRÁZOK: 42864382_976220672584751_1643988737878654976_n.jpg OBRÁZOK: 42709568_1905387269544339_258219919236136960_n.jpg OBRÁZOK: 42758746_280969289186795_5968630658711420928_n.jpg OBRÁZOK: 42673226_242408796447487_4378877234543329280_n.jpg OBRÁZOK: 42738752_324135608342200_9149665660706488320_n.jpg OBRÁZOK: 42644102_313198139509136_8486947181821952000_n.jpg OBRÁZOK: 42686576_328978871185866_8365630406002737152_n.jpg OBRÁZOK: 42648238_476702722837678_4161234267944255488_n.jpg OBRÁZOK: 42769096_2010398209206788_1588146767096971264_n.jpg OBRÁZOK: 42679473_293823487889823_6379314061460373504_n.jpg OBRÁZOK: 42680677_239460693374631_5150655984024158208_n.jpg OBRÁZOK: 42805461_2375547102486271_4955671138869968896_n.jpg OBRÁZOK: 42771907_155787168688734_2857444422088392704_n.jpg OBRÁZOK: 42562181_466664567153081_6121817852803547136_n.jpg OBRÁZOK: 42653825_469612256777814_231077306473381888_n.jpg OBRÁZOK: 42672426_1131314600348794_6789189829969051648_n.jpg OBRÁZOK: 42653134_180863396141767_363967460082188288_n.jpg OBRÁZOK: 42785248_2217637768454295_372544114635309056_n.jpg OBRÁZOK: 42716252_238839506791896_136600399762161664_n.jpg OBRÁZOK: 42650899_282213105748733_5239162499646881792_n.jpg OBRÁZOK: 42707304_1991302154225896_8159223894188752896_n.jpg OBRÁZOK: 42655695_294248231392582_6565369261584285696_n.jpg OBRÁZOK: 42745741_346527269422979_6540977493770240_n.jpg OBRÁZOK: 42710882_702126330173955_9111000071595360256_n.jpg OBRÁZOK: 42713136_296258657770139_7697448763077427200_n.jpg OBRÁZOK: GalleryPic(1).jpg OBRÁZOK: GalleryPic.jpg OBRÁZOK: CompetitionFlag.jpg OBRÁZOK: HokkaiKITAYELL.jpg OBRÁZOK: 42816363_2316309205359317_7882076470690971648_n.jpg OBRÁZOK: 42816442_262950351227615_2158453965136592896_n.jpg OBRÁZOK: 42863922_176866336547453_8765871055332966400_n.jpg OBRÁZOK: 42766884_1927764933970510_4091293899509727232_n.jpg OBRÁZOK: 42806434_709507859412539_2595490840537202688_n.jpg OBRÁZOK: 42816363_333659287380906_5608264571656601600_n.jpg OBRÁZOK: 42883531_324636745011035_178925502872944640_n.jpg OBRÁZOK: 42821500_168064687404802_6786170034168266752_n.jpg OBRÁZOK: 42835105_303354290477722_4970757911576838144_n.jpg OBRÁZOK: 42893272_335283357205979_4544914756036722688_n.jpg OBRÁZOK: 42888298_2326180370788304_3536408679194558464_n.jpg OBRÁZOK: 42921262_238467990163153_3844663438420738048_n.jpg OBRÁZOK: 42918550_610935469409501_4440369638529826816_n.jpg OBRÁZOK: 42825802_326782084792806_3366905948021981184_n.jpg OBRÁZOK: 42948910_331341527636306_2766173755708276736_n.jpg OBRÁZOK: 43033923_247830142581239_2099346384690872320_n.jpg OBRÁZOK: 43030114_2222574214639932_5336375781561991168_n.jpg OBRÁZOK: 43161230_692461121153896_3418466527899287552_n.jpg OBRÁZOK: 43131569_329248131168007_532001153525743616_n.jpg OBRÁZOK: 43033942_1943407619081472_2155940262512164864_n.jpg OBRÁZOK: 43165567_244750246189076_417049347440508928_n.jpg OBRÁZOK: 43021506_2144462572473940_7004714432798392320_n.jpg OBRÁZOK: 43057086_754775691529101_6942160463220178944_n.jpg OBRÁZOK: 43082488_249075439100942_7077941284438016000_n.jpg OBRÁZOK: 43128061_267901227193697_7795385296010346496_n.jpg OBRÁZOK: 43021691_477092439467667_1830484756265959424_n.jpg OBRÁZOK: 43063217_505163249946659_6275982791905640448_n.jpg OBRÁZOK: 43085664_1956447687985707_4175735494874759168_n.jpg OBRÁZOK: 43059089_2165949850327366_5862572428521111552_n.jpg OBRÁZOK: 43117201_927989254070969_1279576881825316864_n.jpg OBRÁZOK: 43188973_688772848161950_7213626413784498176_n.jpg OBRÁZOK: 43033127_1805012889593883_3290543564097847296_n.jpg OBRÁZOK: 43128039_542865946165672_6224783994303545344_n.jpg OBRÁZOK: 43061485_456121781460691_2381114488624513024_n.jpg OBRÁZOK: 43099916_338465196715000_6841235990258909184_n.jpg OBRÁZOK: 43097422_107778210128234_8696475722543267840_n.jpg OBRÁZOK: 43097953_288285998566398_8344894969617580032_n.jpg OBRÁZOK: 43092096_2171563966415075_6561817967875588096_n.jpg OBRÁZOK: 43124210_1664970826965436_1045202367613501440_n.jpg OBRÁZOK: 43137860_340205066743608_3065704487168507904_n.jpg OBRÁZOK: 43180707_167479300826749_4272175158690578432_n.jpg OBRÁZOK: 43131615_936059449910557_8988261262169210880_n.jpg OBRÁZOK: 43131638_411479912716972_7273053604221550592_n.jpg OBRÁZOK: 43429801_2761181230773962_6281953964678184960_n.jpg OBRÁZOK: 43337713_2323841797644137_7801231772997386240_n.jpg OBRÁZOK: 43599469_2210119532567734_1442722734982299648_n.jpg OBRÁZOK: 43462881_2173390449402241_8019021855111249920_n.jpg OBRÁZOK: 43473271_2149719958395414_3384603292045672448_n.jpg OBRÁZOK: 43408485_1963506947039672_7673792220650012672_n.jpg OBRÁZOK: 43433887_1436847159780677_2034028032427032576_n.jpg OBRÁZOK: 43311676_476807336152332_4773818366676697088_n.jpg OBRÁZOK: 43407030_1187314618090987_7906246652552282112_n.jpg OBRÁZOK: 43476088_1180093882140935_3998896186466500608_n.jpg OBRÁZOK: 43422559_471439830013746_9154526855015956480_n.jpg OBRÁZOK: 43407037_460291907797655_7723647818769891328_n.jpg OBRÁZOK: 43487594_335745247199804_5804744546466136064_n.jpg OBRÁZOK: 43395100_304338003487235_6109644553982050304_n.jpg OBRÁZOK: 43339448_261069304552928_6259882003189989376_n.jpg OBRÁZOK: EntranceofOsakaMunicipalCentralGymnasium.jpg OBRÁZOK: 43494479_183777132516655_4025584675157180416_n.jpg OBRÁZOK: 43454514_253063262019980_249838174593875968_n.jpg OBRÁZOK: 43614903_278466619662440_1624183926417260544_n.jpg OBRÁZOK: 43425723_280336482459289_563589761814495232_n.jpg OBRÁZOK: 43429871_294083084530179_2194262666556473344_n.jpg OBRÁZOK: 43514703_298374787426207_5172800414495539200_n.jpg OBRÁZOK: 43628322_306017940222067_233788212521205760_n.jpg OBRÁZOK: 43445394_2180893268818290_699696347711799296_n.jpg OBRÁZOK: 43563917_1937408586552993_1378870018833383424_n.jpg OBRÁZOK: 43580121_1936809343291212_8214999924337541120_n.jpg OBRÁZOK: 43522614_1258388914301287_1341966848077332480_n.jpg OBRÁZOK: 43487526_628020200927965_8771901657567985664_n.jpg OBRÁZOK: 43515972_325925961545183_1445812706253733888_n.jpg OBRÁZOK: 43439958_331801684220316_660351694206402560_n.jpg OBRÁZOK: 43479444_2018752034813681_7804831960613781504_n.jpg OBRÁZOK: 2ndrefereeCHNxAZE.jpg OBRÁZOK: RefereestossingthecoinwithChinasandAzerbaijansteamcaptains.jpg OBRÁZOK: Matchofficials.jpg OBRÁZOK: InternationalrefereesDennyFranciscoCespedesLassiDOMandJurajMokrySVK.jpg OBRÁZOK: CaptainsPleumjitThinkaowTHAandHrstinaRusevaBULwithrefereesforthecointoss.jpg OBRÁZOK: RefereesTakeshiEshitaJPNontheleftandJurajMokrySLKontheright.jpg OBRÁZOK: OsakaMunicipalCentralGymnasiumcourtwaitingforthenextmatch.jpg OBRÁZOK: RefereeJurajMokryfromSlovakia.jpg OBRÁZOK: CaptainsPleumjitThinkaowTHAandHrstinaRusevaBULwithrefereesforthecointoss.jpg OBRÁZOK: 44361191_2162203373811308_3906566540064980992_o.jpg OBRÁZOK: mokry finale MS 2018 Srbsko - Taliansko.jpg OBRÁZOK: mokry halanda pred finale.jpg OBRÁZOK: TijanaBokoviSRBreceives.jpg OBRÁZOK: TeamSerbiaandTeamItaliagreeteachotheratthenetbeforethegame.jpg OBRÁZOK: Bothcaptainswithrefereesnexttothetrophy.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Marián Kováčik pred 6 rokmi

 Marián Kováčik

Juraj držím všetky palce, Prajem pekne zážiky a hlavne pekné a zaujímavé zápasy,
Marián

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Vďaka Marián, zajtra to začíname – čaká ma večer Čína-Kuba.

Odpovedať

Danica pred 6 rokmi

 Danica

ahoj Juraj, pevne drzim palce a pozdravujem Philipa aj Pati aspon, dobre zapasy a vsetky vysledky challenge v prospech rozhodcov :) a trosku si uzi znovu JPN bez tajfunu… :)

Odpovedať

Jaromír Štěpánek pred 6 rokmi

Jaromír Štěpánek

Ahoj Juraj, veľa šťastia prajem, hlavne pekné zápasy a príjemnú atmosféru ;)

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Vďaka, budem sa snažiť!

Odpovedať

Miroslav Orolím pred 6 rokmi

Miroslav Orolím

nech všetko dobre dopadne Juraj a hlavne šťastný návrat domov k rodinke :)

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Vďaka, J.

Odpovedať

Danica pred 6 rokmi

 Danica

drzim palce na zaver, uzi si to, zapasy aj JPN a potom konecne stastnu a rychlu cestu domov :)

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Vdaka.

Odpovedať

Danica pred 6 rokmi

Danica

Juraj, prajem skvely svetovo-europsky finalovy zapas SRB-ITA, bez challengov a bez problemov, dalsie nezabudnutelne top stretnutie do Tvojho portfolia stretnuti… vela stastia, vela pohody a super atmosferu pre oboch aj s Pati (a ostatnymi rozhodcami tiez) :) sme na Teba velmi hrdi !!!

Odpovedať

Dušan pred 6 rokmi

 Dušan

Ahoj. Presne ako som predpokladal. Gratulujem, držím palce a pozdrav, prosím, Paty.

Odpovedať

Marián Kováčik pred 6 rokmi

 Marián Kováčik

Gratulujem k skvelej reprezentácii, k skvelému výkonu vo finálovom zápase a prajem šťastný návrat.

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Ďakujem veľmi pekne za podporu počas celého turnaja :-)

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: