Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Juraj Mokrý po druhýkrát na OH

10. február 2020

Slovenský volejbalový rozhodca Juraj Mokrý sa dočkal ďalšej pocty v mimoriadne úspešnej kariére. Medzinárodná volejbalová federácia (FIVB) ho zaradila medzi 22 rozhodcov volejbalového turnaja mužov a žien počas letných olympijských hier v japonskom Tokiu (24. júla - 9. augusta 2020).

Štyridsaťštyriročný Mokrý (nar. 24. 4. 1975) je jedným z deviatich zástupcov európskej rozhodcovskej komunity pre tohtoročné hry pod piatimi kruhmi. Premiéru na tomto fóre absolvoval pred štyrmi rokmi v brazílskom Riu de Janeiro.

Juraj Mokrý už niekoľko rokov patrí k absolútnej rozhodcovskej špičke, viedol kľúčové súboje na majstrovstvách sveta, majstrovstvách Európy, v Lige národov či Svetovej lige a aj v Lige majstrov či na majstrovstvách sveta klubov.

Pred Mokrým rozhodovali na olympijských turnajoch traja slovenskí arbitri - Dušan Prieložný, Vladimír Kovalík a Karol Dittinger. V roku 1996 sa na paralympijských hrách v Atlante predstavil Dušan Dovičovič starší.

Slovenskí volejbaloví rozhodcovia na OH:

Dušan Prieložný (Tokio 1964, Mexiko 1968, Mníchov 1972, Montreal 1976)

Karol Dittinger (Moskva 1980)

Vladimír Kovalík (Soul 1988)

Juraj Mokrý (Rio 2016, Tokio 2020 - nominácia)

zdroj: www.svf.sk

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Dušan Hodoň pred 4 mesiacmi

 Dušan Hodoň

Super a gratulujem. Dušan

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: