Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Majstrovstvá sveta klubov - muži - Poľsko - Juraj Mokrý

18. december 2017

V dňoch 12.-17.12.2017 sa v poľských mestách Lodž, Opole a Krakov konajú klubové majstrovstvá sveta mužov. Ide o vrcholné podujatie FIVB pre klubový volejbal. Dvojnásobné zastúpenie  má aj Slovensko - Lubor Halanda je prezidentom kontrolnej komisie a Juraj Mokrý sa predstaví ako rozhodca. Nižšie nájdete niektoré jeho postrehy.

 


 

17.12.2017

Turnaj sa skončil. Majstrami sa stali hráči družstva Zenit Kazaň (bez prehry jediného setu počas celého turnaja). Vo finále zdolali Lube Civitanovu vo vyrovnanom boji, ale v koncovkách setov mali nakoniec vždy navrch. Dostal som dôveru rozhodovať toto stretnutie ako druhý rozhodca, prvým bol Srb Vladimír Simonovic. Deň predtým som rozhodoval za asistencie Nasr Shaabana z Egypta semifinále Belchatowa s Civitanovou - "domáci" prehrali síce tiež v troch setoch, ale všetky sa skončili zhodne 23:25. V koncovke tretieho setu som žiaľ nemal na výber a za nešportové správanie voči súperovi som musel potrestať červenou kartou Srečka Lisinaca (mal už predtým žltú). Po zápase sme sa stretli a všetko si vysvetlili, sám uznal, že to nemal spraviť.

Divákov až toľko nebolo, rekord z Lodže (6000 divákov na stretnutí Belchatowa s Kazaňou) sme v Krakove nepokorili. Mesto Krakov je plné turistov, vianočné trhy, nádherná výzdoba a vianočná atmosféra dýchala zo všetkých strán.

Na záver ďakujem všetkým za podporu a prajem príjemné sviatky a všetko dobré do nového roku!

Juraj

15.12.2017

V Lodži a Opole sa dobojovalo, "cirkus" sa dnes presťahoval do Krakova. V Lodži nakoniec postúpili do semifinále Zenit Kazaň a Skra Belchatow - ich vzájomný súboj som rozhodoval spolu s Dennym Cespedesom a Rusi ho po dramatickej koncovke v prvom sete s prehľadom doviedli do víťazného konca. Z víťazstva sa tešili aj šanghajskí hráči, ktorí zdolali argentínsky Bolivar 3-2 a obsadili tak tretie miesto v skupine. Zrejme sa na to stretnutie chystali cieľavedome, pretože v stredu proti Kazani šetrili Číňania oboch legionárov.

Dnes sme sa presúvali autami, vzdialenosť cca 265 km som zvládol po poľských "diaľniciach" za asi 3 a pol hodiny. Stretli sme sa aj s rozhodcami, ktorí prišli z Opole, naopak sme sa rozlúčili s tými,čo po základných skupinách odchádzali. A stihol som krátku prechádzku po viaanočnom Krakove.

Večerný zápas hviezd, t.j. výber hráčov severu a juhu (za sever sa predstavil na ihrisku aj slovenský nahrávač Michal Masný) bol oddychový i zábavný, aj keď sa priznám, že som očakával v pripravenej Tauron aréne v Krakove väčšiu divácku kulisu. Uvidíme, koľko divákov pritiahnu zajtrajšie semifinálové stretnutia - Zenit Kazaň sa stretne s brazílskym Sada Cruzeiro (včera vyradili poľské družstvo Zaksa Kedzierzyn) a v druhom semifinále proti sebe nastúpia Skra Belchatow a Lube Civitanova z Talianska.

Kto a čo budeme rozhodovať, ešte nevieme, zrejme sa dozvieme až zajtra dopoludnia pri záverečnej inšpekcii haly.

Takže držte prosím palce aj v tretí adventný víkend!!!

13.12.2017

Ozývam sa aspoň takto stručne. Prvý hrací deň je za nami a tu v Lodži sa v podstate žiadne prekvapenie nekonalo - v prvom stretnutí vyhral Zenit Kazaň nad argentínskym Bolivarom 3:0 a domáci Belchatow nad Šanghajom rovnako 3:0. Rozhodovalo sa nám dobre, trošku opäť trápili trénerov tablety, ale zvládli sme to k spokojnosti všetkých. Veľmi príjmeným prekvapením bola pre mňa pozápasová analýza v šatni rozhodcov ako aaj dnes na mítingu - vyvážené využívanie vidosekvencií priamo z našich zápasov, upozorňovanie na pozitíva i negatíva, diskusia o možnostiach zlepšenia výkonu rozhodov. Tak si to predstavujem a Guyovi Bradburrymu sa to zatiaľ darí naplno realizovať.

Dnes ma čaká prvé stretnutie v pozícii druhého rozhodcu (Zenit Kazaň vs Šanghaj), kde budem asistovať Nathanonovi Sowaparkovi. V druhom budem v pozícii videorozhodcu.

Pozdravujem a vďaka za podporu nadiaľku, J.

12.12.2017

Dnes sa to opäť začína. Zápasový kolobeh - celkovo 16 zápasov špičkových klubov sveta. Najskôr v skupinách - spolu s L. Halandom sme v Lodži, kde sa odohrávajú stretnutia skupiny B - Zenit Kazaň (RUS), Personal Bolivar (ARG), PGE Skra Belchatow (POL) a Shanghai Golden Age VC. Práve súboj medzi poslednými dvomi budem dnes spolu s Kanaďanom Scottom Mc Leanom rozhodovať (toho môžu poznať aj viacerí slovenskí volejbaloví priaznivci - rozhodoval na tohtoročnom turnaji svetovej ligy v Poprade). Prvé stretnutie medzi Kazaňou a Bolivarom budú mať v rukách Denny Cespedes (DOM) a Nathanon Sowapark (THA). Atlas Arena je pripravená, včera sme na kontrole všetko overili. Organzátori sa chystajú na vypredanú halu, tak uvidíme, ako to celé dopadne.

V Opole sa hrajú stretnutia skupiny A - pod taktovkou Nasr Shaabana (EGY), Vladimira Simonovica (SRB), Wojteka Maroszeka (POL) a Shina Muranaku (JPN) sa predstavia družstvá ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (POL), Sarmayeh Bank Teherán VC (IRI), Sada Cruzeiro Vôlei (BRA) a Lube Civitanova (ITA).

Po základných skupinách sa semifinalisti z Opole a Lodže presunú v piatok do Krakova a v tamojšej Tauron Aréne sa semifinálové a finálové stretnutia odohrajú v sobotu a nedeľu. Do konca turnaja ostávame len štyria - od nás odchádzajú domov Scott Mc Lean a Nathanon Sowapark.

Rozhodcovským delegátom je Kanaďan Guy Bradburry - stretol som sa s ním prvý krát a môžem povedať, že jeho štýl vedenia mítingov a doterajšej predturnajovej prípravy bol zvládnutý veľmi profesionálne a pritom v príjemnej atmosfére. V Opole je Sergey Titov,s ktorým sa stretneme aaž v Krakove.

Včera podvečer sme si stihli vychutnnať aj predvianočnú atmosféru v Lodži. Hoci mesto nemá zástavbu typickú pre väčšinu poľských miest (chýba tu centrálne trhové námestie, ale je tu dlhá hlavná ulica), pýši sa citlivo zrekonštruovanou textilnou fabrikou, v ktorej okrem nášho hotela vyrástlo aj veľké nákupné centrum Manufaktura.

Takže držte prosím palce, aby sme dobre vykročili. Vďaka!

Fotogaléria

OBRÁZOK: 25395587_1966363146724935_398370748_n.jpg OBRÁZOK: 25434478_1966364903391426_206152904_o.jpg OBRÁZOK: 25437307_1966363390058244_1470210104_n.jpg OBRÁZOK: AlexanderButkocaptainofZenitKazanandChenZangofShanghaiVCbeforethematch.jpg OBRÁZOK: LodzAtlasArena.jpg OBRÁZOK: MiladEbadipourGharaofPGESKRABelchatowspikes.jpg OBRÁZOK: Refereeswithfans.jpg OBRÁZOK: WilfredoLeonVeneroofZenitKazan.jpg OBRÁZOK: GAF_2350.JPG OBRÁZOK: 20171217_201837.jpg OBRÁZOK: RefereesfortheFinalmatch.jpg OBRÁZOK: DSC_8945.JPG OBRÁZOK: DSC_8922.JPG OBRÁZOK: DSC_8904.JPG OBRÁZOK: DSC_8878.JPG OBRÁZOK: DSC_8700.JPG OBRÁZOK: DSC_8677.JPG OBRÁZOK: DSC_8301.JPG OBRÁZOK: DSC_8300.JPG OBRÁZOK: DSC_7544.JPG OBRÁZOK: TauronArenainKrakow.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Dušan pred 7 rokmi

 Dušan

Držím palce a pozdrav, ak budeš s nimi, Vladimíra a Wojteka. Dík.

Odpovedať

Danica pred 7 rokmi

 Danica

ahoj Juraj, drzim palce, prajem Ti dobre pocity, pozdravujem do POL, menovite aj Guya Bradburryho… uzite si to :)

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: