Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou

4. júl 2021

V úvode júla sa uskutočnili v Maribore mládežnicke MEVZA turnaje, na ktorých sa predstavili okrem našich reprezentácií aj kolegovia Fedor Tiršel a Filip Moravčík. Prinášame Vám report z ich pôsobenia.

 


 

Ahojte kolegyne a kolegovia,

Prinášame Vám report z pôsobenia na turnajoch mládežníckej MEVZY v Maribore (1. - 4. 7. 2021), kde sa tentokrát netradične, počas letných prázdnin, konali turnaje v kategóriách U19 (ženy) a U20 (muži). Zvyčajný termín týchto turnajov je koncom decembra v období medzi sviatkami, avšak kvôli pandémii koronavírusu sa termín posunul až na leto. Keď už sme pri tom koronavíruse, tak aj my sme museli absolvovať pred odjazdom PCR test a na mieste priamo v Maribore ešte antigénový test, aby sme naplnili literu miestnych zákonov a predpisov MEVZY.

S pozitívnou náladou a negatívnym výsledkom sme teda mohli vykročiť do turnaja. Do Mariboru sme prišli vo štvrtok popoludní, pričom sme cestovali spoločne s našou mužskou výpravou autobusom. Štvrtok bol deň príchodov, takže okrem ubytovania sa na hoteli toho veľa na práci nebolo ????. Naše tímy boli ubytované v hoteli priamo v centre mesta, my ako rozhodcovia sme boli ubytovaní priamo v športovom komplexe Draš, kde sa odohrávali aj všetky stretnutia turnaja. Výhoda tohto riešenia spočívala v tom, že sme zbehli jedno poschodie a boli sme v hale, čo je naozaj logisticky asi najlepší možný variant - všetko potrebné sa odohrávalo pod jednou strechou.

Chvíľu voľna počas štvrtkového popoludnia sme využili na krátky výlet po historickom centre mesta, príchod búrky nám však naše potulky mierne narušil... Počas dňa sme zároveň dostali informáciu, že sa večer uskutoční neformálny rozhodcovský meeting, kde sa dozvieme všetky potrebné informácie.

Meeting bol naozaj neformálny a pomerne rýchly, takže nie je veľmi čo o ňom bližšie povedať ????. Čo sa týka rozhodcovej zostavy, tak sme sa tu stretli v zložení: Hladišová Michaela (CZE), Arpas Krisztina (HUN), Barnabás Barabás (HUN), Bensimon Ron (ISR), Shaino Tiran (ISR), Petsche Markus (AUT), Kainzbauer Stephan (AUT), Melavc Tomaš (SLO), Suljkanovic Amir (SLO), Tiršel Fedor (SVK), Moravčík Filip (SVK). Náš „referee manager“ bola Sanja Miklošič (SLO).

Čo sa týka samotných družstiev, tak v ženskej kategórii sa predstavilo šesť reprezentácií: SVK, CZE, SLO, AUT, ISR, HUN a v mužskej päť reprezentácií: SVK, SLO, AUT, ISR a HUN. Ženy hrali systémom každý s každým na tri hrané sety do 25 bodov, muži mali ešte po skupinovej fáze „nadstavbu“ vo forme semifinálových a finálových zápasov. Čo sa týka samotných zápasov, tak sme používali elektronický zápis a taktiež sme mali k dispozícii aj tablety. Avšak najmä počas druhého dňa nás zápis častokrát potrápil, keďže hlavne v treťom (poslednom) sete jednotlivých zápasov bol problém so zaznamenaním jednotlivých striedaní, keď sa opakovane hráč podľa elektronického zápisu nachádzal na ihrisku a zároveň aj na lavičke - ale tak v tomto prípade nastúpil papierový zápis a stretnutie sa dopísalo na ňom. Zaujímavá skúsenosť a záhada, aj keď nevýhodou pri snahe o jej riešenie bolo, že elektronický zápis bol v slovinskej jazykovej mutácii, ale tak minimálne sme sa naučili, že „zapisnik“ je označenie pre zápis ????

Čo sa týka samotných zápasov, tak zväčša sme mali dva zápasy za deň - ich úroveň bola veľmi dobrá, a častokrát sa už približovala seniorskému volejbalu. Nebudem sa venovať každému zápasu jednotlivo, skôr upriamim vašu pozornosť na posledný hrací deň. Fedor dostal dôveru ako druhý rozhodca vo finálovom zápase mužov (SLO - AUT), a ja som zase rozhodoval ako prvý rozhodca posledný zápas v ženskej kategórii (SLO - CZE), kde sa bojovalo taktiež o prvenstvo na turnaji. Z víťazstiev sa nakoniec tešili v oboch kategóriách domáce tímy. Naše dievčatá obsadili tretie miesto a chalani skončili na štvrtom mieste.

Voľného času veľa nebolo, mne sa podarilo s prihliadnutím na voľno medzi delegáciami vybehnúť počas soboty na priľahlý kopec s názvom Pohorje. Fedorovi to bohužiaľ jeho delegácie neumožnili, ale tak on už výlet do priľahlého strediska zimných športov absolvoval v minulosti. Doposiaľ som mal možnosť vidieť Maribor iba počas zimných mesiacov, ale s potešením môžem konštatovať, že aj počas prebiehajúcich letných prázdnin ide o veľmi pekné a „útulné“ mestečko.

Dovolím si tvrdiť, že sme sa tu stretli naozaj dobrá rozhodcovská zostava, keďže o zábavu bolo postarané. Spestrením bola aj neplánovaná mini oslava Fedorových narodenín, ktoré mal zhodou okolností v piatok ????.

Na záver možno konštatovať, že išlo o ďalšiu veľmi dobrú skúsenosť, nadviazanie nových priateľstiev, či poznanie rôznych rozhodcovských škôl a prístupov. A to najdôležitejšie - nabratie množstva skúseností, ktoré snáď využime v budúcnosti.

Zároveň by som sa rád v mojom a v Fedorovom mene poďakoval za nomináciu na toto podujatie a vloženú dôveru do nás – snažili sme sa nespraviť hanbu dobrému renomé našich rozhodcov v zahraničí a snáď sa nám to aj podarilo...

Prikladáme aj nejaké zábery pre lepšiu ilustráciu nášho pobytu ????.

Filip a Fedor

Fotogaléria

OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou OBRÁZOK: Mládežnícke turnaje MEVZA aj s našou účasťou

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Juraj Mokrý pred 3 rokmi

Juraj Mokrý

Perfektne, blahoželám obom k úspešnej reprezentácii a ochote vycestovať a zbierať cenné skúsenosti. A dodatočne aj Fedorovi všetko najlepšie!!!

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: