Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Tutino a Fedor na Majstrovstvách Európy mužov a žien v Para-volejbale

10. október 2023

Obaja naši medzinárodní rozhodcovia ParaVolley boli nominovaní na Majstrovstvá Európy mužov a žien v Para-volejbale v Caorle v Taliansku. Spolu 12 zápasov denne pre obe pohlavia sa odohrajú na troch ihriskách v Palazzetto dello Sport 'Valter Vicentini'.


Ahojte všetci,

Pozdravujeme vás z talianskeho Caorle (a’ka malé Benátky). Pomaly sa nám rozbiehajú už zápasy turnaja Majstrovstiev Európy mužov a žien v Para-volejbale. Chceme sa s vami podeliť o pár poznatkov a zážitkov z pozadia tak veľkého turnaja (12 mužských i ženských družstiev).

Samozrejme pripájame aj fotky na dokreslenie atmosféry, ktorú si plnými dúškami užívame.

Deň príjazdov bola sobota 7. októbra, v podstate celý deň. Tutino dorazil skoro ráno a tak mal možnosť si užiť prímorskej klímy celý deň. Fedor sa rozhodol pre cestu autom a tak dorazil až k večeru. Väčšina z rozhodcov je ako rodina, poznáme sa roky a pravidelne sa stretávame na rôznych turnajoch. V nedeľu ale všetko začalo tak, ako sa na vrcholnej úrovni patrí. Hneď po raňajkách nás čakal referee meeting a clinic, kde sme si prešli aktuálne zmeny v pravidlách a novinky z Case booku. Na tomto meetingu bol Fedor vymenovaný za medzinárodného rozhodcu ParaVolley. Nasledoval obligátny test z pravidiel a jeho kolektívne vyhodnotenie. V rýchlo slede sme absolvovali obed a transfer do hracej haly, kde sme sa zoznámili so zázemím a postupne odpískali zopár lôpt v prípravnom zápase medzi výberom žien Poľska a Francúzska.

Najväčšou zaujímavosťou, resp. novinkou je zavedenie tzv. Fair play karty (zelená), ktorá sa udeľuje v prípade priznania tečovanej lopty a dotyku siete. Zatiaľ sme ale v turnaji veľa týchto kariet nerozdali, keďže hráči i hráčky sa zdráhajú priznávať kvôli predpokladaným reakciám trénerov.

Tak ako i Juraj písal vo svojom reporte z Tokia, i tu v Taliansku sa snažia zapojiť do turnaja všetky generácie. Takže nie je výnimkou, že máme „rýchlych“ utieračov (podávačov) vo veku našich rodičov (fotogaléria napovie).

Pomaly sa chystáme na náročnejšiu časť turnaja, kde budú zápasy viac vyrovnané a dramatickejšie.

Pozdravujeme, Fedor a Tutino.

Fotogaléria

OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Fedor menovaný za medzinárodného rozhodcu ParaVolley ! OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle OBRÁZOK: Tutino a Fedor na ME v Caorle

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Igor Porvazník pred 6 mesiacmi

Igor Porvazník

Chalani držím palce, užite si toto vrcholné podujatie.

Odpovedať

Miroslav Juráček pred 6 mesiacmi

Miroslav Juráček

Ďakujem veľmi pekne a všetkých pozdravujeme, držte nám palce!!!

Odpovedať

Danica Viktoríni-Lisá pred 6 mesiacmi

Danica Viktoríni-Lisá

Super chalani, blahozelam Fedovi k ziskaniu odznaku :) drzim palce, dobre zapasy a este lepsiu atmosferu :) a vela slnka :)

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: