Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Uskutočnil sa 21. ročník Referee's Cup Open

27. jún 2022

Počas uplynulého víkendu sa v stredisku Poráč park v Poráčskej doline uskutočnil 21. ročník Referee's Cup Open - Meroriálu Igora Martona. Turnaj sa uskutočnil po pandemickej prestávke opäť po troch rokoch a opäť sme sa stretli v stredisku na Poráči, ako v roku 2019.

Účastníci turnaja začali na miesto činu prichádzať v piatok popoludní a už prvé zvítania a pozdravy naznačovali, že všetci sú skutočne úprimne radi, že sa opäť vidia naživo, a že si navzájom chýbali. Vrúcne objatia a pevné stisky rúk boli toho dôkazom. Ako sa na Spiši stalo tradíciou, program začína už v piatok. Aj v tomto ročníku bol pripravený pre záujemcov program už v piatok podvečer. Majiteľ strediska nás oboznámil s bohatou baníckou históriou regiónu, ukázal malé banské múzeum, ktoré sa nachádza priamo v stredisku a všetci, ktorí sa neboja tmy a zimy nahliadli do Štôlne Peter, nachádzajúcej sa blízko strediska. Dvadsiatke návštevníkov tak pripravila príjemné 10 stupňové osvieženie.

Sobota patrí volejbalu. Po rannom rozdelení do skupín a oboznámení sa so systémom turnaja sa rozpútali boje o postup zo skupiny.

Skupina A: Poľsko, Východ, Tréneri + Západ
Skupiny B: Maďarsko, Stred, Bratislava

Zápasy v základných skupinách boli mimoriadne vyrovnané, o čom svedčí aj fakt, že vo viac ako polovici z nich sa hral tie-break. Diváci z radov nehrajúcich kolegov, turistov, či návštevníkov strediska videli nádherný volejbal plný dlhých výmen, tvrdých smečov a blokov. V krásnom počasí, ktoré nám tradične prialo, sme odohrali v skupinách 6 zápasov, po ktorých sa vykrištalizovali semifimálové dvojice: Poľsko vs. Stred a Maďarsko vs. Východ. Aj semifinále boli vyrovnané a po víťazných tie-breakoch do finále postúpili naši zahraniční hostia. Finále, ale aj všetky ostatné zápasy ukázali, že to rozhodcovia ovládajú aj pod vysokou sieťou, nie len z výšky "kolíka". Po poslednom hvizde rozhodcu vypukla radosť z obhajoby prvenstva v tíme Poľska.

Konečné poradie:
1. Poľsko
2. Maďarsko
3. Východ
4. Stred
5. Bratislava
6. Tréneri + Západ

Večerné konečné vyhodnotenie sa nieslo v slávnostnom duchu. Po slovenskej hymne nasledoval krátky príhovor pani Anky Martonovej a milá udalosť, ktorou bolo blahoželanie dvom oslávencom. V sobotu svoje narodeniny oslávil Peter Bajči a "živió" sme spievali jubilantovi Dušanovi Hodoňovi, ktorý pred zopár dňami oslávil šesťdesiatku. Po vyžrebovaní tomboly sme prístúpili k vyhláseniu výsledkov a záver vyhodnotenia patril spoločnej fotografii.

Ďakujeme organizátorom, že nám opäť pripravili krásne podujatie, zahraničným hosťom a trénerom za účasť a DJ Stanlymu a kapele "Len tak" za vytvorenie super atmosféry.

Dovidenia o rok!

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Dušan pred 3 mesiacmi

 Dušan

Chcel by som sa poďakovať organizátorom /Ivanovi/ za super akciu. Vrátil som sa medzi vás po rokoch a bolo to skvelé /až na tú svalovicu…/. Netušil som, že máme toľko života schopných nasledovníkov. Držím všetkým palce.....

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: