Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Školenie a seminár rozhodcov plážového volejbalu

27. jún 2019

Vo Zvolene (22.6) a v Žiline (25. a 26.6.) sa uskutočnilo predsezónne školenie, resp. seminár rozhodcov plážového volejbalu.

V prípade Zvolena sa jednalo o školenie rozhodcov, ktorí doposiaľ nerozhodovali súťaže plážového volejbalu - toto sa skladalo z teoretickej časti (prezentácia zameraná na hlavné aspekty rozhodovania - ktorú je možné nájsť na konci tohto článku, rozbor zaujímavých videosekvencií a taktiež bola pozornosť venovaná aj Vykonávacím pokynom). Okrem teoretickej časti bola realizovaná aj praktická časť školenia, kde rozhodcovia pôsobili počas kvalifikačného turnaja, ktorý sa uskutočnil v areáli plážových ihrísk Zvolen-Lieskovec. Na kvalifikačnom turnaji zvádzali boje hráči, ktorí sa chceli prebojovať na finalový turnaj M-SR U18 v Žiline.

Práve počas spomínaného finálového turnaja U18 a U20, ktorý sa odohral počas troch dní (25.-27.6.) v areáli Letného kúpaliska v Žiline, sa uskutočnil seminár rozhodcov plážového volejbalu, na ktorom sa zúčastnili rozhodcovia, ktorí aktívne pôsobili v minulej sezóne na turnajoch. Seminár sa taktiež skladal z teoretickej a praktickej časti, pričom sa uskutočnil počas úvodných dvoch dní M-SR.

Školenie a seminár sprevádzala pomerne bohatá diskusia, kde boli rozobrané rôzne herné situácie, ktoré sa vyskytli či už v domácich, alebo zahraničných súťažiach. Okrem teoretickej a praktickej časti rozhodcov čakalo aj overenie ich vedomostí pomocou testu z pravidiel plážového volejbalu.

Na príprave materiálov a podkladov na školenie, resp. seminár, sa podieľali Filip Moravčík a Michal Pavúk, pričom lektorsky zastrešil obe podujatia Filip Moravčík. Organizačne sa na zabezpečení výrazne podieľala aj Táňa Vestenická.

Veľká vďaka patrí Janke Tužinskej zo Zvolena a Jozefovi Sklenárovi zo Žiliny, ktorí poskytli priestory, kde bolo možné zrealizovať teoretickú časť jednotlivých podujatí.

Sezóna plážového volejbalu bola tak z pohľadu rozhodcov zahájená, a už od nasledujúceho víkendu sa rozbieha kolotoč jednotlivých turnajov...

Súbory na stiahnutie

Fotogaléria

OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Kolegovia čakajúci na zápas OBRÁZOK: Teoretická časť Žilina - testovanie OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Praktická časť Žilina OBRÁZOK: Teoretická časť Zvolen - testovanie OBRÁZOK: Praktická časť Zvolen

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: