Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Slovenskí rozhodcovia plážového volejbalu na turnajoch v Rakúsku

27. júl 2021

Počas uplynulých dní (23. - 25. 7. 2021) sa naši rozhodcovia plážového volejbalu zúčastnili dvoch turnajov v Rakúsku.

Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík rozhodovali na podujatiach mládežníckej MEVZY v Hartbergu, kde sa odohrávali turnaje v kategórii U16 a U18 chlapcov a dievčat. V každej kategórii štartovalo 16 dvojíc, pričom boli zastúpené nasledovné krajiny: SVK, CZE, AUT, HUN, SLO, CRO, ISR. Turnaj prebiehal na patich ihriskách (s jedným centrálnym kurtom). Čo sa týka rozhodcovského zastúpenia, tak bolo nasledovné:

Medzinárodní rozhodcovia: Mr. PAVUK Michal (SVK), Mr. PEVC Anton (SLO), Mr. ROJC Jernej (SLO), Mr. MÜLLER Stephan (GER).

Národní rozhodcovia: Mr. OELS Markus (AUT), Mr. STABER Georg (AUT), Mr. DEISL Bernhard (AUT), Mr. TIMKO Jan (SVK), Mr. MORAVCIK Filip (SVK), Ms. MESSERLI Noemi (SUI), Ms. KOZLOWSKA Katarzyna (POL), Mr. KRYDA Pawel (POL), Mr. WIECZOREK Piotr (POL), Mr. SOLTESZ Robert (HUN).

Referee manager bola Ms. HAAS Andrea (AUT).

Na centrálnom kurte sa rozhodovalo vo dvojici, pričom počas finálového dňa v nedeľu aj s čiarovými rozhodcami. Na ostatných ihriskách rozhodoval iba jeden rozhodca. Za tri dni si tak všetci rozhodcovia vyskúšali pozíciu prvého, druhého aj čiarového rozhodcu.

Nižšie môžete nájsť aj zopár fotografií z tohto podujatia.


Jaromír Štěpánek sa zúčastnil turnaja v meste Tulln an der Donau, kde sa konali dve podujatia. Ženský turnaj ABV Tour PRO 120 a mužský turnaj najvyššej série ABV Tour PRO 160.

Nižšie prinášame Jarove zhrnutie jeho účasti a taktiež zopár fotografií:

Ahojte kolegyne, kolegovia,

Dovoľte mi, aby som Vám v nasledujúcich riadkoch zhrnul svoje postrehy z rozhodovania v Rakúskom meste Tulln an der Donau, kde sa konali v podstate 2 turnaje. Ženský turnaj ABV Tour PRO 120 a mužský turnaj najvyššej série ABV Tour PRO 160.

Ranný budíček bol veľmi skoro. Od 6:00 boli spoločné raňajky, po ktorých nasledoval rozhodcovský meeting a presun do športového areálu pri jazere Tullner Aubad. Na turnaji som rozhodoval spolu 6 stretnutí (3 ženské a 3 mužské). Mal som šťastie v delegáciach - všetky stretnutia som rozhodoval na centrálnom kurte, kde boli aj takmer plné tribúny a dvojica moderátorov. Nová skúsenosť pre mňa bola využívanie medzinárodného zápisu, s ktorým som ešte do kontaktu v plážovom volejbale neprišiel. Zápasy našťastie prebehli bez výrazných problémov. Úroveň zápasov bola vyššia ako u nás, z toho dôvodu som rád, že sme rozhodovali počas dňa maximálne 6 zápasov (u nás je štandard 7 - 8). Turnaj som zakončil veľmi naročným štrvťfinálovým zápasom medzi jednotkami a trojkami turnaja (muži). Najcennejšia bola spätná väzba od medzinárodných kolegov, ktorí nám národným rozhodcom poskytovali množstvo rád a skúseností.

Rozhodcovia na turnaji:

4 medzinárodní - Thomas MOSER (AUT), Laura RÜEGG (SUI), Jan MERUNA (CZE) a Agata JOZEFOWICZ (POL)

6 národných - Daniela RASSMANN (GER), Vesselin STANEV (GER), Jaromír ŠTĚPÁNEK (SVK), Wioleta FRANCZYK (POL), Malenie KESER-SLAWIK (AUT) a Elisabeth BRUNNER (AUT)

Na záver by som chcel poďakovať za možnosť a dôveru zúčastniť sa tohto podujatia v Rakúsku a zbierať dôležité skúsenosti.

Fotogaléria

OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Michal Pavúk, Ján Timko a Filip Moravčík na turnaji MEVZA OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln OBRÁZOK: Jaromír Štěpánek v Tulln

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Marián Kováčik pred 2 rokmi

 Marián Kováčik

Jaro,gratulujem k delegacii.Dúfam,že si si to aj trochu užil. M

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: