Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Úspešné webináre o plážovom volejbale

2. júl 2020

Počas uplynulých dní usporiadala Asociácia volejbalových rozhodcov (AVR) v spolupráci s Komisiou rozhodcov SVF webináre súvisiace s plážovým volejbalom.

30.6.2020 sa uskutočnil webinár pre aktívnych rozhodcov plážového volejbalu, pričom tento sa venoval podrobnému rozboru vybraných častí z pravidiel plážového volejbalu, aktuálnym trendom v rozhodovaní plážového volejbalu, rozboru diaľkového testu, zdôrazneniu vybraných článkov z vykonávacích pokynov a diskusii. Keďže záverečná diskusná časť bola pomerne obsiahla, a do diskusie sa zapojili takmer všetci rozhodcovia, trvanie webináru mierne predčilo odhad, keďže dosiahlo až tri hodiny. Zúčastnení kolegovia vyjadrili spokojnosť s priebehom akcie, aj keď sa vyskytli mierne technické problémy, ktoré však výraznejšie nenarušili samotný priebeh.

O deň neskôr, 1.7.2020, sa uskutočnil webinár určený pre verejnosť, kde bola pozornosť taktiež venovaná pravidlám plážového volejbalu, avšak zo všeobecnejšieho pohľadu, keďže cieľovou skupinou široké publikum - či už vo forme odbornej alebo laickej verejnosti, hráčov, trénerov, resp. fanúšikov. Okrem vybraných častí z pravidiel bola pozornosť venovaná aj pomerne veľkému množstvu herných sekvencií, ktoré boli zobrazené pomocou videa. Webinára sa zúčastnilo 23 osôb, pričom spätná väzba bola značne pozitívna, a zo strany účastnikov bol vyjadrený záujem o realizáciu ďalších podujatí tohto charakteru, resp. so zameraním nielen na plážový volejbal, ale aj na halový volejbal.

Gesciu nad priebehom seminára zabezpečili Filip Moravčík a Michal Pavúk, ktorí sa snažili zúčastneným sprostredkovať čo najviac informácií, resp. odpovedať na všetky položené otázky.

V prípade záujmu o záznam z webináru určeného pre verejnosť je potrebné kontaktovať Filipa Moravčíka, ktorý Vám ho obratom poskytne.

V mene organizátorov webináru by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným za príjemne strávené chvíle, ktoré snáď obohatili všetky zúčastnené strany. Už v sobotu 4.7.2020 čaká rozhodcov plážového volejbalu prvá tohto sezónna zastávka, keďže sa predstavia na turnaji "B" kategórie M-SR, ktorý sa bude konať v Bratislave (Športový areál Patrónka).

Filip Moravčík

Úsek plážového a snežného volejbalu

Súbory na stiahnutie

Fotogaléria

OBRÁZOK: Webinár pre rozhodcov OBRÁZOK: Webinár pre verejnosť OBRÁZOK: Kolegovia.Počas webináru pre rozhodcov - zúčastnení kolegovia OBRÁZOK: Počas webináru pre rozhodcov - zúčastnení kolegovia.jpg OBRÁZOK: Počas webináru pre verejnosť - Michal Pavúk a Filip Moravčík

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: