Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Boris Kováč a Lukáš Královič úspešne absolvovali Kurz kandidátov medzinárodných rozhodcov. GRATULUJEME !!!

5. august 2015

Tak ako mnohí pred nimi a pevne veríme, že aj mnohí po nich, dostali Boris a Lukáš dôveru našej asociácie uchádzať sa o štatút medzinárodného rozhodcu. A tak chlapci vycestovali do hlavného mesta Turecka - Ankary, kde sa zúčastnia jedného z tohtoročných medzinárodných kurzov kandidátov medzinárodných rozhodcov.O tom, ako sa im na kurze darí nás budú pravidelne obaja informovať aj prostredníctvom nášho webu a určite to bude príjemné čítanie.

Chalani, držíme Vám všetci palce !!!

Deň prvý:

Prišli sme dnes skoro nadránom. Doprava do hotela a ubytovanie boli bezproblémové. Mysleli sme si, že cesta v lietadle plného mamičiek s ich neustále plačúcimi deťmi bola náročná, avšak potom, ako sme sa zoznámili s ostatnými kandidátmi a zistili, že kanadským kolegom trvala cesta sem okolo 26 hodín, musíme povedať, že sme dopadli ešte veľmi dobre :D

Dnes sme mali vstupný test zameraný na naše jazykové schopnosti a základný prehľad v pravidlách. Obaja s Borisom sme prešli, tak ideme bojovať ďalej. Inštruktori Sergey Titov a Zorica Bjelic sú profesionálni ale zároveň veľmi milí ľudia. Tak dúfame, že budeme reprezentovať slovenských rozhodcov na tomto podujatí v dobrom svetle.

S pozdravom zo slnečnej Ankary,

Lukáš a Boris

Deň druhý:

Ďalší deň skoro za nami, ale po poriadku.

Ráno po raňajkách to vyzeralo na celkom pokojný a príjemný deň v Turecku.  Mali sme oficiálne zahájenie s prezidentom tureckej volejbalovej federácie Akif Ustundag a následne aj spoločné fotenie. Hneď potom však nasledoval rýchly nástup do práce. Pridali sa k nám ešte aj ostatní dvaja účastníci - oneskorenec od bratov z ČR a šéf kurzu Hassan Ahmed Mohamed z Egypta. Po úvodnej histórii a krátkej pauze sme už dostali krátky test. Následne sa pokračovalo v prednáškach, v rámci ktorých sa striedali jednotliví inštruktori a snažili sa do nás vštepiť niečo nové. Pokračovali sme až do neskorého večera, kde to už na nás pekne vybalili. Najskôr test zo scoresheetu a hneď na to aj kompletný test z pravidiel, herných situácií, usmernení, atď. Aby sme si nemysleli, že pôjdeme spať ale pekne študovať aj v rámci večerného programu. Ráno nás vraj čaká nový test. Tak sa tešíme :-)

S pozdravom zo stále slnečnej Ankary (aj keď toho slnka už vidíme menej),

Boris a Lukáš

Deň tretí:

Rovnako ako včera, od rána sa prednášky striedali s testami a testy s prednáškami. Inštruktori sa do nás snažili natlačiť, čo sa dalo. Za všetko hovorí fakt, že až večer sme si uvedomili, že dnes celé poobedie pršalo. Na neskorý večer nám ešte inštruktori odporučili vytvoriť si menšie skupinky a pracovať na niektorých problematických veciach. Tak ideme na to.

Na zajtra máme naplánovaný prednáškovo-testový program iba na doobedie. Poobede nám začínajú praktické preskúšania našich schopností. Na prvých zápasoch sa Boris zhostí úlohy druhého rozhodcu a následne čiarového rozhodcu a ja zase zapisovateľa a taktiež čiarového rozhodcu. Obaja sme však radi, že sme nedostali hneď na začiatku pískať rovno „jednotku“. Aj keď Boris hovorí, že by kľudne oželel aj tú „dvojku“ :-)

S pozdravom z Ankary, v ktorej už spŕchlo (aj keď sme o tom netušili),

Lukáš a Boris

Deň štvrtý a piaty:

Posledné dva dni pozostávali z doobedňajšej – teoretickej časti a poobednej (až večernej) – praktickej časti. V rámci teoretickej časti sme dostávali kratšie testy a preberali už rôzne herné situácie. V rámci praktickej časti pískame balkánske majstrovstvá juniorov a na hotel sa vraciame až v neskorých večerných hodinách (včera sme napr. prišli až o 21.30 – ešte, že na nás počkali s večerou). Každý z nás by mal odpískať po jednom zápase na každom poste (jednotka, dvojka, čiarový rozhodcovia 1 až 4, zapisovateľ a asistent zapisovateľa). Obaja s Borisom zatiaľ máme za sebou 4 zápasy (dvojka, zapisovateľ, 2x čiarový rozhodca) a ešte 4 ďalšie nás čakajú. Nemali sme zatiaľ nejaké osobitné problémy, tak dúfame, že sa to ďalej nepokazí J

Včera sme si pozreli aj zápas Európskej ligy mužov medzi domácim Tureckom a Chorvátskom, kde sme spoznali ďalších kolegov rozhodcov a postupne sa tak zoznamujeme stále s novými a novými ľuďmi. Dnes sme mali napr. oficiálnu večeru s prezidentom Tureckej volejbalovej federácie. A boli sme celkom radi, že pod dlhšom čase sme mali ako prílohu niečo iné ako baklažán J ... Vernosť kuraciemu mäsu však zostáva J

Ďakujeme Vám všetkým za podporu cez rôzne správy a komentáre, ktoré nám adresujete. Vnímame to a veľmi nám to pomáha. Ďakujeme J

S pozdravom z Ankary,

Lukáš a Boris

Deň šiesty a siedmy:

Včera doobeda po prebratí herných situácii z predošlého dňa nasledoval už ostrý test zo zápisu. Samozrejme že sme ich na Slovensku porobili toľko ;) , že nebol žiadny problém; aspoň si myslíme. No uvidíme to až na vyhodnotení. Zatiaľ sa nám nedostal výsledok zo žiadneho testu. Poobede sme pokračovali v ďalších pozíciách rozhodcov, ktoré nám ešte chýbajú. Samozrejme opäť neskorý návrat na hotel. Ten však včera pre nás neznamenal, že deň sa končí, ale práve naopak začína. Bolo sa treba učiť a opakovať všetko.

Ráno, ako už je zvykom, sme mali rozobratie zápasov a po krátkej pauze sme sa pustili do záverečného testu. Test sa dosť podobal nášmu. Tak moc prekvapení sme neboli. V pokoji sme si ho vyplnili, odovzdali a utekali obsadiť na ihrisko naše posledné miesta, ktoré nám chýbali do celkovej rotácie postov. Máme tak obaja už odpískané aj jednotky – a to bez nejakých väčších problémov počas zápasov.

Tak a zajtra nás čaká posledné rozobratie zápasov. A ústne preskúšanie z pravidiel. A samozrejme popri tom aj vyhodnotenie.  Držte nám palce nech to zvládneme do úspešného konca.

Pozdravujeme z Turecka Boris a Lukáš.

Deň ôsmy (posledný):

Po raňajšom vyhodnotení herných situácií a praktickej časti z predchádzajúceho dňa nasledovala ústna finálna skúška. Rozdelili nás do dvoch desaťčlenných skupín. Borisa skúšal Hassan a mňa Titov. Na ústnej skúške sme si vytiahli číslo pravidla a príklad z casebooku.  Následne nám kládli rôzne otázky na preskúšanie teoretických vedomostí, a to postupne od základných definícií ako útočný úder, blok, atď. cez náročnejšie, až po úplné drobnosti – ja som napr. ako poslednú otázku dostal, že o koľko cm prečnieva stolík zapisovateľa od vedľajších dvoch stolov. Nebudem písať odpoveď, keďže predpokladám, že to všetci viete J... Obaja s Borisom sme však ústnu skúšku zvládli a na nej nás aj informovali, že sme kurz úspešne absolvovali.

Po dlhšom čase sme poobede mali 2-3 hodiny voľno. Tureckí kolegovia nám tak pripravili program. S Borisom sme si mysleli, že nás vezmú pozrieť nejakú historickú pamiatku v Ankare; boli sme preto celkom prekvapení, keď sme skončili v obchodnom centre J. Tak ale aspoň sme mohli kúpiť darčeky domov.

Večer sme mali oficiálnu ceremóniu a odovzdávanie certifikátov. Bolo to veľmi príjemné ukončenie tohto naozaj náročného kurzu. Musíme však priznať, že hoci sme si párkrát ponadávali, tento kurz bol užitočný a do ďalšej rozhodcovskej kariéry nám dal nepochybne veľa cenných rád.

Ďakujeme naozaj všetkým, ktorí nás počas posledných dní podporovali. Osobitné „ďakujem“ však patrí Jurajovi a Igorovi.

S pozdravom z Turecka,

Lukáš a Boris

Fotogaléria

OBRÁZOK: foto - day one.jpg OBRÁZOK: GetPhoto.aspx.jpg OBRÁZOK: 1.jpg OBRÁZOK: 2.jpg OBRÁZOK: 11846308_10207408954532244_1787326244_n(1).jpg OBRÁZOK: Lukáš.jpg OBRÁZOK: Boris.jpg OBRÁZOK: Chalani.jpg OBRÁZOK: Torta.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Dusan Hodon pred 9 rokmi

 Dusan Hodon

Drzim palce a pozdtavujte oboch lektorov.

Odpovedať

Danica pred 9 rokmi

 Danica

super chalani. vela uspechov. vela priatelstiev. vela pohody (v ramci normy). pozdravujem. aj delegatov :) drzime palce !!!

Odpovedať

Fedor Tiršel pred 9 rokmi

Fedor Tiršel

Chalani, necha sa vam dari!

Odpovedať

Dušan Dovičovič, st. pred 9 rokmi

Dušan Dovičovič, st.

Držte sa , dokážte, že Slovensko je zásobárňou kvalitných rozhodcov a nezabudnite pozdraviť Zoricu …

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 9 rokmi

Juraj Mokrý

Držím palce a pozdravujem!!! Nezabudnite si to aj trochu užiť :-)

Odpovedať

Danica pred 9 rokmi

Danica

…tak uz zacina aj prax… drzim palce chlapci, aby ste prezili bez velkych stresov a co najviac v pohode… aj ked sa asi az tak velmi neda… ale raz to skonci :) drzim palce na zapasoch, skuste si to v ramci moznosti uzit tiez… skusenosti mate dost :) slovenska skola sa nezaprie !!! podzravujem !!!

Odpovedať

martin n. pred 9 rokmi

 martin n.

Chalani len to dotiahnite do uspesneho konca..drzim palce!!!

Odpovedať

Igor Schimpl pred 9 rokmi

 Igor Schimpl

Páni držím palce aj ja. Pošlite nejaké postrehy aj z tých praktických častí a hlavne sa pochváľte ako ste boli hodnotení ;-)

Odpovedať

Miloslav Smolko pred 9 rokmi

Miloslav Smolko

Chalani jak hovoria východniari: " trimce še plota "! Držím vám palce a myslím si, že to dáte bez problémov.

Odpovedať

Peter Bajči pred 9 rokmi

 Peter Bajči

Držím palce. Som presvedčený, že tak, ako doteraz odvediete veľmi dobrú robotu a zachováte formu a tradičnú kvalitu, ktorú už ako samozrejmosť od slovenských rozhodcov na medzinárodnej scéne očakávajú. Nezabudnite, že už teraz si začínate budovať kariéru na dlhé roky. Vnímjate všetko, ale okukajte len tie dobré veci. Držte sa.

Odpovedať

Štefan Hank pred 9 rokmi

 Štefan Hank

Hotel sa mi zdá byť povedomý, aj ja som tam strávil dva týždne počas ME junioriek. Aj halu poznám, Dokonca aj vašich lektorov som už videl niekde, tak ich pozdravte odo mňa. A samozrejme aj organizátorov, určite Aziza a Nilufera. A samozrejme držím vám palce a ja verím, že to, čo sme do vás už investovali za tie dlhé roky a vám sa možno aj zdalo, že je to priveľa, sa teraz ukáže ako vaše veľké plus.

Odpovedať

Danica pred 9 rokmi

Danica

…B L A H O Z E L A M ! ! ! super :) ste skveli :)

Odpovedať

Dušan Hodoň pred 9 rokmi

Dušan Hodoň

Aj ja blahoželám. Super.

Odpovedať

Róbert Rus pred 9 rokmi

Róbert Rus

Chlapci gratulujem a prajem veľa dobre odpískaných medzinárodných zápasov

Odpovedať

Ivan Husár pred 9 rokmi

 Ivan Husár

Vymazali ma. No zbohom

Odpovedať

Róbert Rus pred 9 rokmi

Róbert Rus

cenzúra? čo si také zlé napísal?

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: