Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Finále Svetovej ligy v Argentíne trochu inak

25. júl 2013

Mar del Plata, jedno z najkrajších letovísk v Argentíne, bolo vybraté predstaviteľmi Svetovej volejbalovej federácie (FIVB) za dejisko Finálového turnaja Svetovej ligy pre rok 2013. Turnaj je rozložený do piatich hracích dní (17.-21. júla 2013), pričom prvé tri dni sa hrajú stretnutia v dvoch trojčlenných skupinách a sobota s nedeľou sú rezervované pre semifinálové a finálové stretnutia. Na stránka FIVB sa dajú nájsť podrobnosti z turnaja.

V tomto roku sa vo Svetovej lige už po druhý krát predstavili až traja slovenskí rozhodcovia – Peter Bajči, Dušan Hodoň a Juraj Mokrý. Po prvýkrát však bude slovenský medzinárodný rozhodca – Juraj Mokrý - aj na finálovom turnaji. Pokúsi sa Vám v pravidelných vstupoch priblížiť dianie z iného - rozhodcovského pohľadu. Maratón reportov sa tak po Mexiku (Igor Porvazník) a Rusku (Peter Bajči) ešte nekončí…

Report č. 6 z 22.7.2013 - hasta la vista Mar del Plata

Rusko - to je víťaz tohto ročníka Svetovej ligy. Kým v skupine porazili Brazíliu 3-2 a kvôli následnej prehre 2-3 s Kanadou postupovali Rusi až z druhého miesta, po vyradení Talianov nedali včera šancu ani Brazílii a v druhom a treťom sete ich takmer vyhnali z ihriska. A čo je dôležité - zvládli sme to i rozhodcovsky. V súboji o bronz si to Taliani a Bulhari rozdali až v štyroch setoch, ale nakoniec bolo obsadenie stupňov víťazov rovnaké ako vlani na OH v Londýne - bronz získali Taliani.

Po vyhodnotení nás čakala výborná argentínska večera, kvalitná hovädzinka, neformálne rozhovory pri vínku, pivku, či kole až do tretej nadránom. S rozhodcami bola na turnaji vyslovená spokojnosť a odľahlo asi aj rozhodcovským delegátom, ktorí sa rozhodli dať šancu vo finále nám mladším.

Teraz nasadnúť na autobus, po 6 hodinách v Buenos Aires do lietadla smer Frankfurt, následne do Viedne a hurá späť do leta…

Hasta la vista upršaná Mar del Plata, adios Argentina…

A ďakujem všetkým za prejavy podpory, veľmi to pomáha (aj keď na druhej strane aj zaväzuje)!

Report č. 5 z 21.7.2013 - ideme do finále…

A je to tu - vyvrcholenie 23. ročníka Svetovej ligy je tu - vo finále sa stretnú po včerajších relatívne jednoznačných víťazstvách Rusko a Brazília. Relatívne preto, že Taliani aj Bulhari dokázali v treťom sete pohroziť a uchmatnúť jeden set, na viac to však nestačilo a rozdiel medzi víťazmi a porazenými bol viditeľný.

Prvé semifinále medzi RUS a ITA sa nezaobišlo aj bez emócií, za prejavy ktorých nakoniec dostal Spiridonov vo štvrtom sete aj červenú (penalizácia) a následne aj žltočervenú kartu (vylúčenie). Aj na mítingu bolo opäť zdôraznené, že je treba rozlišovať medzi malými priestupkami (po novom sa riešia vo dvoch fázach - 1. slovné napomenutie cez kapitána a 2. žltá karta, t.j. napomenutie pre člena družstva, ktorá v podstate platí pre celé družstvo) a medzi hrubým správaním, ktoré treba penalizovať hneď na začiatku. Súboj medzi Brazíliou a Bulharskom bol o niečo jednoznačnejší, ale aj samotní Brazílčania si uvedomovali, že strata koncentrácie ich môže stáť postup do finále, preto sa hralo stále v napätí.

Systém challenge bol tentokrát v prospech rozhodcov - z celkovo piatich včerajších žiadostí len vo dvoch bolo rozhodnutie zmenené - išlo v oboch prípadoch o čiarových rozhodcov.

Na konci mítingu bola vyslovená obomi rozhodcovskými delegátmi spokojnosť, a čo som bol veľmi rád, spomenutý bol aj nedávny šampionát kadetov v Mexiku a perfektné výkony Igora Porvazníka… Možno aj jeho pôsobenie tam a nemožnosť delegovať ho do finále kvôli kontinentálnemu princípu ovplyvnila výber rozhodcov na dnešný deň tu v Mar del Plata:

 • stretnutie o bronz ITA-BUL (16.30 tu, 21.30 na SVK) rozhodujú Espicalski (BRA) a Cholakian (ARG),
 • finále BRA-RUS (20.00 tu, 01.00 na SVK) bude viesť ako prvý rozhodca Denny Cespedes (DOM) a ja mu budem asistovať na "dvojke".

Nečakané, ale o to viac poteší a zároveň zaväzuje, držte preto palce a ďakujem za podporu spoza Atlantiku.

Report č. 4 z 20.7.2013 - traja semifinalisti z Európy

Zápasy v skupinách včera skončili víťazstvom Brazílie nad Kanadou (3-0) a Talianska nad Argentínou (3-1). Oba boli veľmi náročné, keďže až v nich sa rozhodlo nielen o tom, kto bude v semifinále, ale aj z ktorého miesta postúpi. Brazílčania svoju úlohu favoritov splnili a vďaka zakopnutiu Rusov skončili na prvom mieste - v semifinále sa tak stretnú dnes večer (na Slovensku až v noci) s Bulharmi, ktorí vďaka víťazstvu Talianska nad Argentínou skončili na druhom mieste v skupine.

Rozhodcovsky sme to zvládli, aj keď pocity po zápase som nemal najlepšie - Argentínčania pôsobili dosť nedisciplinovane a musel som aj trestať červenou kartou ich libera. Žltú si už predtým "vypýtal" ich asistent trénera, ale aj kapitán Talianov za opakované neopodstatnené diskusie. Challenge systém sme využili trikrát - pri jednej lopte na zadnej čiare (opravili sme moje pôvodné rozhodnutie, ktoré bolo na základe signalizácie čiarového rozhodcu), ako aj rozhodnutie druhého rozhodcu o anténke na jeho strane - lopta nešla do anténky od smečiara, ale od blokára. Posledná žiadosť o verifikáciu dotyku hráča so sieťou nebola potvrdená. Viacej video-verifikácií bolo v predchádzajúcom zápase Brazílie s Kanadou - i tu ťahali za kratší koniec rozhodcovia - pomer bol 5 celkovo a tri v prospech družstiev. Každopádne systém je tu veľmi potrebný a chválený, takže je predpoklad, že sa bude používať aj v ďalších podujatiach. Chcelo by to ešte vysoko-rýchlostné kamery, aby sa mohli overiť aj tečované lopty, ale zrejme to chce svoj čas a najmä peniaze…

Dnes pred mítingom sme diskutovali aj s prezidentom FIVB Arym Gracom, ktorý včera dorazil. V diskusii kládol dôraz na prísne vyžadovanie dodržiavania disciplíny ako aj na návrhy rozhodcov, ako zlepšiť kvalitu rozhodovania. Okrem toho spochybnil aj opodstatnenosť vekového limitu 55 rokov, o čom bola diskusia aj na poslednom našom valnom zhromaždení. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Na mítingu sa zdôraznila potreba rozlišovania následných dotykov a ťahanej lopty pri prvom odbití, dodržiavanie protokolu, pohyb druhého rozhodcu a dôraz na správnu signalizáciu chýb. Celkovo však bola vyslovená spokojnosť a výzva na zvýšenie koncentrácie, keďže sa ide do semifinále.

Dnes som "poloturista" - robím rezervu v druhom semifinále BRA-BUL, ktoré rozhodujú kontinentálne neutrálni Denny Cespedes (DOM) a Nasr Shaaban (EGY). Prvé európske semifinále medzi RUS a ITA budú mať v rukách po dvoch dňoch oddychu Rolando Cholakian (ARG) s Fransom Loderusom (NED), rezervou bude Walter Vera. Rogerio Espicalski dnes opäť oddychuje, keďže Brazília je v semifinále…

A jedno pozorovanie na záver - mesiac tu dorastá opačne ako u nás - kým u nás pri dorastaní vyzerá ako písmeno D a pri ubúdaní (cúvaní) písmeno C, tu teraz síce dorastá, ale ako písmeno C. Darmo, všetko je tu naopak - okrem toho, že je v januári leto a v júli zima, aj voda v umývadle sa krúti pri odtoku opačne ako u nás… :-)

Report č. 3 z 19.7.2013 - "kanadský žart" na účet Rusov

Včera sa stalo to, čo asi len málokto čakal - po prvý dvoch setoch, ktoré Rusi hrali v pohode, sa rozohrali aj Kanaďania a stretnutie dotlačili až k rozhodujúcemu piatemu setu. A napriek tomu, že i tu Rusi začali výborne (viedli 7-2), nakoniec sa z historického víťazstva nad úradujúcimi olympijskými víťazmi tešili premianti na finálovom turnaji svetovej ligy Kanaďania. S Walterom Verom z Peru sa mi pískalo veľmi dobre, priznám sa, išiel som do stretnutia trošku s obavami, keďže som ho predtým nevidel, ale jeho zber informácií a spolupráca boli výborné. Obaja sme mali po stretnutí dobrý pocit, dokonca sa to zaobišlo aj bez ťahania kariet. Novinkou oproti prvému dňu bolo sfunkčnenie systému challenge, ktorý "stvrdol" na colnici dlhšie ako sa predpokladalo. V našom stretnutí bol využitý 4 krát - dvakrát žiadali Kanaďania overenie odpískanej siete a prešľapu pod sieťou - challenge potvrdil moje rozhodnutie, dvakrát žiadali Rusi o overenie dopadu lopty - tu ťahali za kratší koniec čiaroví rozhodcovia a rozhodnutie sme museli zmeniť. Každopádne to išlo veľmi rýchlo, bez väčších zdržaní, k čomu prispel naozaj profesionálny prístup operátorov z Poľska. A dokonca sa podarilo premietnuť sekvencie, ktoré boli podkladom pre definitívne rozhodnutie, aj na veľkoplošnej obrazovke v hale i v priamom prenose. Veď si to môžete overiť sami na zázname laola TV.

V druhom stretnutí porazili Taliani Bulharov 3-1, aj keď im významne pomohli neuveriteľnými chybami v koncovkách 3. a 4. setu samotní bulharskí hráči. Nakoľko bola s rozhodcami v oboch stretnutiach vyslovená spokojnosť, odpadol aj dnešný ranný míting a namiesto toho sme vyrazili na prehliadku mesta Mar del Plata.

Mar del Plata je relatívne "mladé" mesto, jeho história siaha približne do polovice devätnásteho storočia. V súčasnosti tu žije necelý milión obyvateľov a vyše 40 km pláží je lemovaných vysokými obytnými budovami a hotelmi, v ktorých sa ročne vystrieda okolo 8 miliónov turistov. Okrem turistiky je tu aj vojenská námorná základňa a jediná ponorková základňa Argentíny. Významná je tu produkcia svetrov a kiwi - až 90 % ide na export. Symbolom mesta sú tulene, ktoré majú vyhradené miesto aj na pláži a v prístave, kde aj voľne žijú. Možno ich na jednej z fotiek aj zbadáte. Po návšteve prístavu, pri ktorom je aj obrovský rezervoár pitnej vody ako aj tepelná elektráreň spaľujúca ropu, sme zamierili popri prvom golfovom ihrisku v Argentíne priamo do centra - i v chladnom a veternom počasí bolo plné ľudí. Ten chlad vadil najmä Walterovi, Rogeriovi, Dennymu a Nasrovi, aj preto vyhľadávali každý možný lúč slnka, ktoré sa dnes na čisto modrej oblohe naozaj vynímalo. Dúfajme, že takéto pekné počasie nám už vydrží až do konca…

Na záver sme sa previezli po štvrti Los Troncos, v ktorej sú najstaršie domy, aj keď dnes boli už viaceré nahradené novými modernými a naozaj krásnymi (a extrémne drahými) vilami. Aj keď táto štvrť bola pekne upravená a čistá, sú tu aj podstatne chudobnejšie oblasti s množstvom odpadkov popri ceste. Zrejme aj tieto kontrasty prispievajú ku vysokej kriminalite, čoho dôkazom sú vysoké železné ploty pred domami a často-krát aj mreže na oknách. Na jednej z fotiek je zachytený aj drevený dom, ktorý patrí k prvým a postavený bol z dreva zo severu Argentíny, aj podľa toho je odvodený názov štvrte Los Troncos. Dnes sa už stavia najmä z miestneho kameňa. A za zmienku stojí aj architektúra na pobreží v blízkosti centra a Plaza Colón - kasíno a hotel Provincial boli postavené za čias Peróna podľa paláca Vendome v Paríži… Žiaľ súsošie na Plaza Espaňa sa mi podarilo zachytiť len okrajovo - predstavuje don Quijite de la Mancha…

Dnes nás čakajú posledné dve stretnutia v skupinách - Kanada vs Brazília budú viesť Shaaban (EGY) a Loderus (NED), v stretnutí ITA vs ARG sme dostali opäť dôveru my dvaja s Walterom Vera z Peru, tentokrát si však vymeníme úlohy. Som rád, že je tu systém challenge, snáď to pomôže predísť sporným situáciám z prvého stretnutia domácich proti Bulharom.

Takže držte palce, hasta la vista, Juraj

Report č. 2 z 18.7.2013 - prvý deň za nami…

Začalo sa hrať, a začalo sa naozaj najlepšie, ako sa dá. Stretnutie RUS-BRA ako repríza vlaňajšieho finále OH sľubovalo drámu, ktorá aj bola. Nakoniec sa tešili po (aj rozhodcovsky) ťažkom stretnutí Rusi, ktorí vyhrali 3-2. Frans Loderus (NED) aj s Rolandom Cholakianom (ARG) to zvládli výborne, boli aj dve žlté pre kapitánov, napätie bol cítiť od začiatku… Ja som bol v tom stretnutí rezervným rozhodcom. Šlapali aj čiaroví a zápis… To však neplatilo pre druhé stretnutie - zamrzol laptop, následne zapisovateľka "odtrúbila" chybu v postupe domácej Argentíny… Vyriešili, aj keď sa set dohral v inom postavení ako sa začal… Nanešťastie sa nerobil manuálny zápis, predpokladám, že dnes sa bude… Ovplyvnilo to ja dnešný míting, ktorý trval skoro dve hodiny a absolvovali sme v rámci neho aj rýchlokurz elektronického zápisu, ako inak, v španielčine :-) Trochu boli problémy aj s čiarovými rozhodcami, ale to takmer na 100 % dokázal zmanažovať Denny Cespedes (DOM), za asistencie Nasr Shaabana (EGY). Ale tréner Bulharov si vykoledoval za protesty aj červenú kartu…

Hlavný dôraz sa zatiaľ kladie na disciplínu, čistotu hry a spoluprácu rozhodcov. Nie je dôležitý počet chýb, ale celkové zvládnutie stretnutia.

Dnes nás čakajú opäť dve stretnutia - o 17.30 RUS-CAN - tu budem asistovať ako 2. rozhodca Walterovi Vera z Peru, o 21.00 sa v Európskom derby stretnú ITA a BUL, rozhodovať budú Espicalski (BRA) a Cespedes (DOM).

A na záver stručná informácia o počasí v "Striebornom mori" (Mar del Plata) - je ozaj strieborné, pretože sa zamračilo, rozfúkalo a rozpršalo - prišla zima, v noci bolo okolo 2 stupňov a teraz je cca 8…

Report č. 1 - príchod a prvý (ešte nehrací) deň - 14.-16.7.2013

Nedeľná cesta z Viedne cez Frankfurt prebehla bez problémov. Všetko letelo načas, akurát tá dĺžka letu už bola na mňa dosť - takmer 14 hodín dalo zabrať. Linka Frankfurt-Buenos Aires je najdlhšou v portfóliu Lufthansy, ale až na pár turbulencií nad Brazíliou sme to zvládli bez problémov a v Buenos Aires nás okrem relatívne dlhého čakania na pasovú kontrolu, batožinu a colnú kontrolu čakalo aj nádherné slnečné zimné počasie - cca 2 stupne nad nulou. A čakal nás tam aj autobus, ktorým sme sa dostali do Mar del Plata. V úvode síce uvádzam, že ide o letovisko, teraz sú však pláže relatívne pusté a v mori (teda vo vlnách Atlantiku) sa občas objavia len „neoprénoví“ surfisti. Cesta bola pomerne únavná, tých 400 km sme prekonali za takmer 6 hodín, keďže rýchlostný limit pre autobusy je v Argentíne 90 km/hodinu (neverím, že sme išli vôbec 80). Každopádne napriek tomu, že je tu vrchol zimy, všade navôkol sa pásli stáda dobytku, koní, či oviec. Cez obed sa teplota vyšplhala na krásnych 15 stupňov, jednoducho argentínska zima. Zato všetci naobliekaní, akoby bolo 10 pod nulou.

Ledva sme vystúpili z autobusu, išli sme na rýchly neskorý obed a hurá na lekársku prehliadku a písomné testy - to aby sme sa nestihli ani vydýchať. Všetko sme absolvovali asi úspešne, keďže dnes dopoludnia na mítingu sa k tomu nikto nevracal.

Dnes dopoludnia sme už boli komplet, doletel aj meškajúci Rogerio Espicalski z Brazílie. Doobeda sme absolvovali teoretický míting, popoludní praktický nácvik. „Pískanie“ sa na mňa neušlo, keďže som bol plánovaný na 3. set a ten sa po druhom zrušil (všetko vraj fungovalo - dúfajme, že to bude všetko fungovať aj počas stretnutí). Takže dnes nás už čaká len večerný technický míting a večera. Stihli sme sa aj s Fransom Loderusom a Ronaldom Cholakianom trochu prejsť po podvečernej promenáde, niekoľko fotiek pripájam.

A ešte na záver rozhodcovská zostava (tak trochu latinsko-americká):

 • Rogerio ESPICALSKI (BRA)
 • Frans LODERUS (NED)
 • Nasr SHAABAN (EGY)
 • Rolando CHOLAKIAN (ARG)
 • Denny CESPEDES LASSI (DOM)
 • Juraj MOKRY (SVK)
 • Walter VERA MECHAN (PER)
 • Hernan CASAMIQUELA (ARG)

Rozhodcovskí delegáti:

 • Juan Angel PEREYRA (ARG)
 • José Perez VENTO (PUR)

Fotogaléria

OBRÁZOK: 150720134135.jpg OBRÁZOK: 150720134136.jpg OBRÁZOK: 150720134138.jpg OBRÁZOK: 150720134145.jpg OBRÁZOK: 150720134151.jpg OBRÁZOK: 150720134154.jpg OBRÁZOK: 160720134157.jpg OBRÁZOK: 160720134162.jpg OBRÁZOK: 160720134165.jpg OBRÁZOK: 160720134167.jpg OBRÁZOK: 160720134175.jpg OBRÁZOK: 160720134176.jpg OBRÁZOK: 160720134177.jpg OBRÁZOK: 160720134178.jpg OBRÁZOK: 160720134179.jpg OBRÁZOK: 160720134180.jpg OBRÁZOK: 160720134181.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_01.jpg OBRÁZOK: 160720134169.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_02.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_03.jpeg OBRÁZOK: 180720134191.jpg OBRÁZOK: 190720134192.jpg OBRÁZOK: 190720134196.jpg OBRÁZOK: 190720134211.jpg OBRÁZOK: 190720134212.jpg OBRÁZOK: 190720134213.jpg OBRÁZOK: 190720134215.jpg OBRÁZOK: 190720134216.jpg OBRÁZOK: 190720134218.jpg OBRÁZOK: 190720134225.jpg OBRÁZOK: 190720134230.jpg OBRÁZOK: 190720134231.jpg OBRÁZOK: 190720134232.jpg OBRÁZOK: 190720134234.jpg OBRÁZOK: 190720134235.jpg OBRÁZOK: 190720134236.jpg OBRÁZOK: 190720134237.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_05.jpeg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_04.jpeg OBRÁZOK: 200720134256.jpg OBRÁZOK: 200720134258.jpg OBRÁZOK: 200720134261.jpg OBRÁZOK: 200720134262.jpg OBRÁZOK: 200720134263.jpg OBRÁZOK: 200720134265.jpg OBRÁZOK: 200720134272.jpg OBRÁZOK: 200720134273.jpg OBRÁZOK: 200720134275.jpg OBRÁZOK: 200720134277.jpg OBRÁZOK: 200720134278.jpg OBRÁZOK: 220720134280.jpg OBRÁZOK: 220720134281.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_02.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_03.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_04.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_05.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_06.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_07.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_08.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_09.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_10.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_11.jpg OBRÁZOK: WLF6_ARG_2013_12.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Danica pred 11 rokmi

 Danica

ahoj Juraj, takze z leta si siel do zimy… hlavne ze si v poriadku prisiel, absolvovali ste to tusim fakt ako z rychlika… a este si stihol aj pofotit okolie, neuveritelne… :))) pozdravujeme zo Slovenska, prajeme velmi velmi uspesny a dobry volejbalovo i pocitovo prvy (aj ostatne) den a tesim-e sa na dalsie reporty… drzime palce !!!

Odpovedať

Peter Bajči pred 11 rokmi

 Peter Bajči

Jurko, držíme palce. tentoraz sa ja teším na Tvoje „slohové cvičenia“. Pevne verím, že bude o čom písať, o atmosfére, zápasoch, skúsenostiach a zážitkoch. Pozdravujem Fransa, s ktorým si už bohužiaľ nezapískam. Držíme palce pri vydarených zápasoch.

Odpovedať

Danica pred 11 rokmi

 Danica

…fiha… takze fakt zima v Argentine… oproti nasim dnesnym 30tkam… :))) (malinka provokacia)… ale… drzim palce dnes na dvojke, super, ze sa daju zapasy pozerat na www.laola1.tv … :))) dobry zapas bez problemov so zapisom a ciarovymi, o postaveni a kartach ani nehovorim… kedze na chybach „nezalezi“, tak uspesnu spolupracu aj s jednotkou z Peru… :)))

Odpovedať

Danica pred 11 rokmi

 Danica

:D :D :D ahoj Juraj, pozdravujem z leta… no, ved tam mate elitu planety… takze zapasy su primerane tazke a primerane aj potencialna moznost omylov pri rychlej hre… cize – sice – pochopitelne pocity nie az tak dobre, ale myslim, ze s odstupom casu to nebude az take zle.. :) dobre som sa pobavila pri poslednych vetach, prosim Ta, mozes spravit (a potom publikovat) aj foto, aby bolo jasne vidiet, ze aj voda v odtoku sa toci naopak, ako u nas??? to sa hovori aj o Australii, takze sa citis ako u protinozcov, coooo???? :D :D :D pevne verim a dufam, ze to, ze dnes si turistom, bude mat nejaky dopad na zajtrajsok, aj ked hraju tri europske druzstva, co samozrejme vyraznym sposobom limituje rozhodcov… :((( … super, ze si sa uz stretol aj s panom prezidentom, a hadam aj posun z 55 na vyssi vekovy limit bude na prospech veci… u nas to vieme uz davnejsie… ze? :) drzim palce, vela uspechov, dobre pocity po dnesnej (u nas nocnej) rezerve… :))) pozdravujem-e…

Odpovedať

Danica pred 11 rokmi

 Danica

…este som zabudla: a kde je spolocna foto s Dr.Gracom???????

Odpovedať

Danica pred 11 rokmi

 Danica

ahoj Juraj… velke blahozelanie k ucasti vo finale !!! super !!! fantasticke !!! vyborne hodnotenie slovenskych rozhodcov – Mexiko aj Argentina…a ostatne delegacie tiez !!! jejjjeeee… dnes urcite nezaspim a o 01,00 sa „vidime“ na www.laola1.tv … prajem dobry zapas a este lepsie pocity po nom… bude urcite tazky… ale co ine na finale World League mozeme cakat… :))) uzi si to … rozhodcovsky, aj emocne… :)))

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: