Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Igor Schimpl na ME juniorov v Poľsku

3. september 2012

Úvodné informácie, Nominácia

Turnaje ME Juniorov a junioriek sú organizované na sklonku leta, teda v čase, keď sa už žiadne vrcholové súťaže nehrajú a všetci hráči, ako aj tímy, sa pripravujú na novú sezón. Rovnako aj rozhodcovia, ktorí sa koncom leta (ak už v tomto čase na to dokážu myslieť) veľmi veľmi pomaly pripravujú na predsezónne semináre a školenia.

Z tohto pohľadu sú teda ME udalosťou nie jednoduchou na udržanie koncentrácie rozhodcovských výkonov, na druhej strane ale veľká príležitosť pre medzinárodných rozhodcov, obzvlášť novovyškolených kandidátov a samozrejme ostatných mladých a perspektívnych medzinárodných rozhodcov. Podľa toho sú európskou komision rozhodcov (ERC) pripravované aj delegácie rozhodcov.

Tento rok sa ME juniorov konajú v dvoch krajinách – Dánsku a Poľsku, a ME junioriek v Turecku.

Nominácie na turnaj prišli spoločne s nomináciami na pohárové súťaže novej sezóny – v druhej polovici júla. Prakticky tesne pred turnajom (hoci je to mesiac dopredu, viete si asi predstaviť prenos informácie o dvojtýždňovej absencii v zamestnaní aj doma – záležitosť nie triviálna, naviac v letnom dovolenkovom období).

Informácia však prišla skutočne nečakane. Prakticky niekoľko dní po vydaní nominácií na pohárové súťaže, kedy som už nič neočakával, všetko sa zdalo byť uzavreté, a tešil som sa na príjemný koniec horúceho leta niekde pri vode alebo na výletoch v spoločnosti rodiny a priateľov.

Avšak 3 týždne pred odchodom som sa dozvedel o nominácii na ME juniorov a v hlave mi okamžite, neustále, a prakticky až do odchodu, vírili myšlienky, ako všetko a k spokojnosti všetkých zorganizovať v práci, doma a hlavne ako sa čo najdôkladnejšie pripraviť. Na to všetko som mal len pár týždňov....

 

21.8.2012 – Deň 1 – Odlet

Ten necelý mesiac prešiel skutočne rýchlo. Medzičasom prebehlo zopár komunikačných emailov o spôsobe dopravy a jej organizácií. Dostal som letenky do Kodane, a o pár dní neskôr do Gdanska. Bolo teda zrejmé, že celý turnaj strávim v poľskom meste Gdynia (druhá základná skupina bude hraná v dánskom meste Randers).

Po prílete nás ubytovali v jednoduchom ale peknom hoteli asi 20 minút od letiska.

Programom dňa bol prakticky len „zoznamovací míting“, nakoľko na turnaji sa zúčastňuje 16 rozhocov a 4 delegáti rozhodcovskej komisie (Fred Kröger GER, Petrus Scheffer NED, Patrick Rachard FRA, Jarmo Salonen FIN). Rozhodcov nás je nakoniec len 15, keďže domáci rozhodca Mats Olsen si len tesne pred turnajom pri bicyklovaní zlomil ruku a rozhodcovská komisia sa rozhodla nenahradiť ho iným rozhodcom.

Jediným bodom pre mňa zostáva už len „prepnutie módu“ z pracovného a súkromného do čisto volejbalového a rozhodcovského...

 

22.8.2012 – Deň 2 – Míting, testy, míting

Prvý oficiálny a pracovný deň.

„Pracovný deň“ znamená deň, kedy prebiehajú zápasy. Doobeda mítingy, hodnotenia zápasov z predchádzajúceho dňa, rozoberanie situácií počas zápasov, po obede odchod na zápasy, ktoré sa hrajú až do noci. Pre každého rozhodcu 1-2 zápasy ako 1R, 2R alebo rezervný rozhodca. A hoci by sa zdalo, že rezervný rozhodca má málo práce, nie je to tak – viď v skratke jeho povinnosti: pred zápasom kontrola lôpt, zvukovej signalizácie lavičiek, tabuľky na striedanie, počas zápasu znova kontrola lôpt, či sa hrá s hracími loptami, či ich je na ihrisku dostatočný počet, kontrola zóny trestov, zóny rozcvičovania, lavičiek družstiev, a napokon v prípade potreby zastúpenie druhého rozhodcu. Náročné najmä z psychického hľadiska, zásah priamo do hry je skutočne minimálny, ale koncentráciu si treba udržať...

Dnešný deň bol ešte bez zápasov, išlo prakticky o základné informácie pred turnajom o technickom a organizačnom zabezpečení.

Ale aby to nebolo také jednoduché, poobede sme absolovali testy – 15 zaškrtávacích otázok, 5 doplňovacích – výcuc z pravidiel (chyby bloku, chyby útočného úderu, neoprávnené žiadosti a pod., bez znalosti pravidiel odpovede nemožné), 45 minút.

Testy zvládli všetci zúčastnení rozhodcovia a prácu sme ukončili prednáškou F.Krögera na tému „Rozhodovanie na vysokej úrovni“ – psychologický pohľad na prístup, rozhodovanie a vystupovanie počas celého zápasu, pred ním aj po ňom, ako aj mimo zápasov počas turnaja.

Večer sme okorenili len krátkou prechádzkou v Kodani. Bola to prakticky jediná príležitosť dostať sa do mesta, nakoľko ráno o 7.00 sa delíme na dve skupiny a odchádzame do miest kde sa budú hrať základné skupiny (Randers DEN, Gdynia POL). Tiež to bola dobrá príležitosť na bližšie spoznávanie kolegov rozhodcov.

Ako vidieť, účasť na takomto turnaji nie je len výletom, je to vyplnenie celého dňa povinnosťami, s výnimkami dní, kedy je hracie voľno.

 

23.8.2012 – Deň 3 – Cestovanie

Ako som uvádzal už vo včerajšom reporte, ráno sme sa rozdelili na dve skupiny a strávili trištvrte dňa cestovaním. Kolegov v Randers čakali 4 hodiny autobusom, nás síce len hodina lietadlom, ale so všetkým súvisiacim sme na miesto nakoniec dorazili niečo pred obedom.

Tým, že cestujeme trochu viac ako na iných podobných turnajoch, sa rozbiehame pomalšie. Napríklad na dnešný deň nie je pre nás naplánovaný žiadny pracovný program. Keďže sme ubytovaní v  hoteli v blízkosti pobrežia Baltického mora, čas sme využili na prechádzku na pobreží a deň sme ukončili spoločnou večerou.

 

24.8.2012 – Deň 4 – Technický míting

Po raňajšom mítingu sme to namierili do haly.

Krásna, nedávno vybudovaná multifunkčná hala, dokončená v roku 2008:

http://www.hswgdynia.pl/

http://www.hswgdynia.pl/panorama/

Spoločne s prezidentom rozhodcovskej komisie Fredom Krögerom sme vykonali krátku prehliadku haly, meranie ihriska, kontrolu všetkých náležitostí pre zápasy.

Poobede v hale prebehol „clinic meeting“ – príprava organizácie zápasov za účasti všetkých účastníkov zápasu – rozhodcovia, čiaroví rozhodcovia, podávači lôpt, utierači, vlajkonosiči, hlásateľ, zapisovateľ. Spoločne s tým aj modelovaný zápas.

Mal som tú „česť“ počas tejto prípravy pôsobiť ako prvý rozhodca. Modelovaný zápas hrali žiačky, ktoré budú pracovať ako podávačky a utieračky, a aj vďaka tomu napokon celý míting prebehol v príjemnej a uvoľnenej atmosfére. Naviac vzhľadom na bohaté skúsenosti poľských organizátorov s vrcholnými volejbalovými podujatiami som presvedčený, že všetko bude fungovať na výbornú.

Večerný oficiálny technický míting za účasti zástupcov CEV, družstiev a rozhodcov prebehol veľmi stručne a rýchlo.

Mimochodom, zápasy domácich tímov v základných skupinách budú vysielané cez internetové televízie, možno neskôr aj vybrané zápasy o umiestnenie a finálové zápasy.

Zápasy v Dánsku (každý deň začiatok 15:00, 17:30 a 20:00):  http://kanalsport.dk/

Zápasy v Poľsku (každý deň začiatok 15:30, 18:00, 20:30):

http://www.siatkarskaligatv.pl/videoLive2,vfId,5.html

 

25.8.2012 – Deň 5 – Konečne zápasy

Na piaty deň sme sa konečne dostali k zápasom. Na raňajšom mítingu nám boli rozdané delegácie na dnešné 3 zápasy SRB-BEL, ITA-RUS, POL-FIN.

Včera sme na clinic meetingu zrejme trénovali dobre, dostal som nomináciu ako 1R na otváracom zápase turnaja. Dvojka španielsky rozhodca, kandidát Angel Romero Martinez.

Míting dnes „len“ hodinový, nemali sme čo preberať, predpokladám že od zajtra po zápasoch to už bude na dlhšie. Boli sme upozorňovaní na niektoré situácie počas zápasov, na ktoré treba dať zvýšenú opatrnosť – utieranie podlahy a zdržiavanie, správanie a vystupovanie hráčov a trénerov, prebrali sme aj clonu a potom ešte „kozmetické“ detaily niektorých fáz zápasov (pri losovaní, medzi setmi, počas TO...). Poobede o druhej odchod z haly.

K môjmu zápasu nie je čo dodať, prebehol bez problémov, avšak s relatívne veľkým prekvapením, prehrou Srbov 0:3. Boli samozrejme rozčarovaní, ale Belgičania sa na nich pripravili a Srbi skutočne nepredviedli to čo v nich drieme. Výborná spolupráca s kolegom a aj s čiarovými rozhodcami.

Rovnako v druhom zápase prekvapenie na úkor Rusov, ktorí hladko podľahli Talianom 0:3. Rusi s priemernou výškou takmer dva metre (tuším 198cm) nedokázali reagovať na skvele zorganizovaný taliansky tím a prehrali úplne zaslúžene. Ak Talianom táto forma vydrží, dostanú sa ďaleko.

Vo večernom zápase pomalší rozbeh Poľského družstva, ale nakoniec si v peknej atmosfére víťazstvo 3:1 ujsť nenechali.

Po zápasoch rýchlo na hotel, prišli sme „už“ o 23.00 a ideme sa poriadne vyspať, aby sme boli pripravení na zajtrajšie hodnotenia J

Inak kvalitné fotky zo zápasov je možné vidieť na http://www.cev.lu/PhotogalleryArchive.aspx

Nie je to síce zamerané na rozhodcov, ale v niektorých momentoch sa blysneme aj my.

 

26.8.2012 – Deň 6 – Neskutočne dlhý deň

Zhodnotenie zápasov na mítingu trvalo dve hodiny. Pravdupovediac očakávali sme to. Super vec, Fred nakrútil niekoľkominútové videá každému rozhodcovi, aby sa každý videl v dobrých aj zlých momentoch.

Hodnotenie však môžeme zovšeobecniť:

  • prvý rozhodca tajming - pískam, kuknem na čiarového, kuknem (a stále kukám!) na druhého rozhodcu, nie inde, a signalizujem stranu. Okrem toho starostlivosť o utieračov podlahy a s tým súvisiace náväznosti a sankcie
  • druhý rozhodca – pohyb. Nielen do strán, ale aj dozadu a dopredu v závislosti od toho, kde na sieti prebieha akcia. Žiadne poskakovanie, ale ani ležérny pohyb.

V prvých zápasoch sme nemali žiadne problémy, ja som mal v hodnotení zopár kozmetických vecí, resp. drobných detailov.

Dnešný program zápasov: SRB-RUS, ITA-FIN (ja ako druhý rozhodca znova s Angelom), POL-BEL.

S Angelom sme nakoniec vyhrali súťaž o najdlhší zápas dňa, a myslím že sme veľmi blízko k titulu Najdlhší zápas turnaja. Spolu s prestávkami medzi setmi zápas trval neuveriteľné 2h41min s výsledkom 3:2 pre Talianov, ktorí otáčali z 0:2!

A aby toho nebolo málo, v poslednom zápase som fungoval ako rezervný rozhodca, pričom tento zápas s výsledkom 3:2 pre BEL trval „len“ 2h a 18 min.

Takže na hotel sme prišli 0:30, do postele 1:15.

Dovi dopo, idem spať.

 

27.8.2012 – Deň 7 – Mopping, mopping, mopping

Pre jazykolamcov jasný pojem, pre tých ostatných – utierači, utierači, utierači.

Hlavný program mítingu a prakticky všetkých súvisiacich debát. Nie je až také dôležité ako pískate, ale ako zvládnete utieračov, resp.žiadosti hráčov o utieranie podlahy.

Keďže sme s Angelom pískali talianskemu tímu a ten v prvých dvoch setoch toho veľa neuhral, videli sme v reálnom procese, čo sa dá v kvalitnej lige naučiť. Taliani využili všetky možnosti na ovplyvnenie zápasu, rozhodcovských výkonov, koncentrácie súpera atď. Žiadosti o utieranie podlahy, spomaľovanie utieračov, konzultácie s rozhodcom, protesty voči rozhodnutiam a ostatné veci nebezpečné pre rozhodcu, pokiaľ ich neudrží v rámci normy.

Našťastie v mojom hodnotení sa to premietlo minimálne, ale na mítingu sme si o tom vypočuli napokon dosť.

Dnes ma síce čaká len „oddychový“ deň, ale napriek tomu náročný, budem rezerva pre istotu v prvých dvoch zápasoch (toto som včera zvládol zrejme najlepšie J ).

 

28.8.2012 – Deň 8 – Ďalší voľný deň

Po troch hracích dňoch už aj hráči potrebujú nejaký ten oddych. Srbi konečne dosiahli prvé víťazstvo, porazili Fínov, ale na finále to už pravdepodobne stačiť nebude. Naopak Fíni na víťazstvo stále čakajú, hoci tu odohrali tri kvalitné a vyrovnané zápasy. Rusi hrajú nevyrovnane, podľahli Belgičanom, ktorí kráčajú za víťazstvom v skupine s veľkým prehľadom. Vo večernom fantastickom a divácky atraktívnom zápase sa Poliakom podarilo otočiť zápas s Talianmi a dosiahli veľmi dôležité víťazstvo pre ďalšiu fázu turnaja. Pravdepodobne jedno z týchto družstiev pôjde do finálovej časti, a druhé zostane tesne pod čiarou.

Voľný deň sme využili na prehliadku historického centra mesta Gdaňsk. Dostali sme sa aj do novej haly pre 12000 divákov, v ktorej budú hrané majstrovstvá sveta 2014.

Poobede sme štyria kolegovia absolvovali cyklotúru do neďalekého mesta Sopot, vzdialeného asi 10km.

Míting sme do programu nevedeli zaradiť, tak sme ho preložili až na zajtra. Čakajú nás posledné 2 hracie dni základnej skupiny, kde sa rozhodne o umiestnení a prakticky ďalšom programe družstiev. Očakávame teda náročné a napínavé zápasy.

 

29.8.2012 – Deň 9 – Tabuľka a poradie sa postupne uzatvára

Na mítingu nič nové. Stále dookola tie isté pripomienky, zamerané stále viac a viac na detaily. Ak odstránite jednu chybičku, pracuje sa na ďalšej. Progres vidieť na všetkých rozhodcoch čo sme tu. Našťastie nikto nepíska výnimočne zle, takže nemusíme riešiť vážne problémy.

Na dnešný deň pripadli kľúčové zápasy o poradie v skupine, resp.o to, komu ostanú aké šance na umiestnenie. Zápasy RUS-FIN, ITA-BEL, POL-SRB sľubovali drámy a dlhý deň. Ja som bol nominovaný na posledný zápas POL-SRB.

 

30.8.2012 – Deň 10 – Posledné zápasy skupiny

Napokon sa včera veľké drámy nekonali, všetky zápasy skončili výsledkom 3:0. Rusi poslali Fínov domov, rovnako ako Poliaci Srbov, pre ktorých je tento šampionát veľkým sklamaním. Taliani zdolali Belgičanov, ktorí sa napriek dobrej hre a výsledkom dostali do role čakateľov, pretože aj v prípade ich dnešnej výhry s Fínmi im to na postup do finálovej štvorky stačiť nemusí.

Večer sme stihli televízny prenos futbalu Real-Barcelona. Angel zo Španielska je fanúšikom Realu, ktorý získal titul a všetci sme od Angela boli pozvaní na drink. Pekné.

Hodnotenia a míting prebehli v už zabehnutej rutine, dnes mám nomináciu 2R v prvom zápase BEL-FIN, znova s Angelom.

Kolegovci z Dánska prileteli krátko po obede a v hale boli už na konci prvého zápasu. Neprišli všetci, kolega z Holandska musel pre pracovné povinnosti odisť z turnaja skôr. Aj to sa však stáva, po tejto stránke nie sme profesionáli a tomu je niekedy potrebné sa prispôsobiť.

Môj zápas bol skutočne zo skupiny tých menej zaujímavých, čakalo sa len či Fíni neprekvapia Belgičanov a zmaria im nádeje na postup do finálovej skupiny. Napokon sa však prekvapenie nekonalo a Belgičania zvíťazili 3:0.

V druhom zápase podľa očakávania Taliani zdolali skutočne zle hrajúcich Srbov 3:0.

Posledný zápas sa tým podľa očakávaní stal rozhodujúcim zápasom, v ktorom išlo o konečné poradie v skupine a postup do semifinále. Poliaci na postup potrebovali trojbodové víťazstvo, v opačnom prípade postupovali Belgičania. Na druhej strane ihriska ale stáli nevyspytateľní Rusi, ktorí počas turnaja hrajú dosť nevyrovnane. Nanešťastie pre Poliakov Rusi podali najlepší výkon na turnaji, a zápas bol napínavý až do konca tretieho setu, kedy Rusi získali druhý set. Poliaci to ale mali nahnuté už v druhom sete, keď odvrátili 4 setbaly a sami využili hneď prvý. Bolo zábavné sledovať trénera Belgicka a jeho emotívne prejavy v hľadisku, a napokon výbuch radosti po treťom sete, kedy sa rozhodlo o postupe Belgičanov do finálovej skupiny. Zápas sa nakoniec natiahol na päťsetovú drámu s víťazstvom Rusov a videli sme aj prvú žltú kartu turnaja za disciplínu, udelenú poľskému trénerovi.

Po večeri sme mali „zoznamovacie“ posedenie s kolegami, ktorí pricestovali dnes. Zrejme sa však na nich prejavila únava a napokon z nich zostali len traja.

 

31.8.2012 – Deň 10 – Posledný voľný deň

Na mítingu
sme len stručne zhodnotili všerajšie zápasy a hodnotenia, dali dokopy technické a organizačné veci v rámci „novej“ skupiny. Celkovo míting trval len 45 minút.

Na voľný deň máme s kolegovcami naplánovaný aktívny oddych – volejbal. S drobnými výnimkami by sa mali všetci zapojiť aktívne, tí, ktorí hrať nebudú/nemôžu, sa však zúčastnia tiež.

Večer „nový“ technický míting, v podstate len krátky brífing pred finálovou časťou.

 

1.9.2012 – Deň 11 – Semifinálové zápasy

Včerajší aktívny oddych dopadol vynikajúco. Spolu nás bolo 18, vytvorili sme tri družstvá a dve hodiny sme strávili v telocvični. Ukázalo sa že rozhodcovia to s loptou vedia a radi sa s ňou maznajú. Výsledok nebol dôležitý, po spoločenskej stránke známka 1*, akurát sa ráno každý sťažoval na svalovicu.

Na mítingu nám boli rozdané delegácie na dnešné zápasy. Musím povedať, že pre mňa nominácie dopadli úspešne. Ako dvojka na druhom semifinále budem rozhodovať s Pasim Hakkarainenom z Fínska, ktorý okrem iného má na ďalšiu sezónu nominácie na CEV Champions league.

Poobede oddych, hodinka spánku, a hurá do haly. Stihol som bezduchý zápas Rusov s Bulharmi, kde prakticky o nič nešlo, a podľa toho to vyzeralo aj na ihrisku.

V prvom semifinálovom zápase o postup do finále Taliani relatívne ľahko zdolali Turkov. Ako som ale spomínal už v prvý súťažný deň, s hrou, ktorú tu predvádzajú, sa do finále dostali úplne zaslúžene.

V druhom semifinále napokon víťazstvo Španielov, ktorí podľa očakávaní zdolali Belgičanov, avšak jednoduché to nemali. Moje pocity zo zápasu dobré, hodnotenie by mohlo dopadnúť rovnako J

Na večeri dostali dotknutí 3 rozhodcovia nomináciu na prvý zajtrajší zápas. Trochu zmena, ale zápas začína už o 10.00. My ostatní pokračujeme znova ráno mítingom o 10.00, ktorý bude posledným na turnaji, a dozvieme sa na ňom nominácie na posledné zápasy. Môj tip na finálový zápas je na nemeckého rozhodcu Volkera Schiemenza a domáceho Piotra Krola. Mne sa pravdepodobne už zápasová nominácia neujde. Napriek tomu je však pre mňa nominácia na semifinálový zápas veľkým úspechom, a po minuloročnej nominácii v semifinále ME kadetiek v Ankare aj postupom vpred.

Zajtra nás teda čaká posledný hrací deň, na konci už len zbaliť  veci a pripraviť sa na pondelňajšie cestovanie.

 

2.9.2012 – Deň 13 – Finále, turnaj končí

Moje včerajšie tipy vyšli (nanešťastie pre mňa) úplne presne. Finále Volker/Piotr. Ja rezerva na zápas o 3.miesto.

Hodnotenie včerajšieho zápasu dopadlo dobre, na mňa jediná výčitka, to ale bolo prakticky všetko.

Bol som pozrieť zápasy o tretie miesto a finále. O tretie miesto som zápas sledoval ako rezervný rozhodca, päťsetová dráma dopadla lepšie pre Belgičanov, ktorí zíáskali prvú medailu v histórii v tejto kategórii, navyše pod vedením len 26-ročného trénera. Turci odchádzajú sklamaní, a hoci boli podporovanáí prezidentom ich federácie, ktorý sa osobne prišiel pozrieť na ich semifinálové vystúpenie a vystúpenie o 3.miesto, nakoniec odchádzajú bez medaily. Naopak Belgičania potvrdili úlohu čierneho koňa, ktorú napĺňali od prvého zápasu, a odchádzajú s historickou medailou.

Vo finálovom zápase Taliani zdolali Španielov a tak ako som písal dávnejšie, úplne zaslúžene sa tešia z celkového titulu.

Takže sa postupne rozpúšťame, od 3.00 odchádzajú prví súputníci, postupne ďalší, ja o 7.50.

Takže čaute všetci, snáď budem mať čoskoro príležitosť posielať takéto reporty čoskoro znova.

Čaute sa nabudúce...

Fotogaléria

OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_01.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_08.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_07.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_06.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_05.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_04.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_03.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_02.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_10.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_09.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_13.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_12.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_11.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_15.jpg OBRÁZOK: Schimpl_MEJ_Gdyna_2012_14.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Danica Viktorini-Lisa pred 12 rokmi

 Danica Viktorini-Lisa

ahoj Igor, pozdravujem z Bratislavy, super delegacia, super uvod – piskanie modeloveho zapasu :) tak velmi drzim palce a tesim sa na dalsie spravy… :) vela stastia a uspechov, dufam, ze si uspesne uz prepol do „volejbalovo-rozhodcovskeho“ rezimu… Dac

Odpovedať

Danica Viktorini-Lisa pred 12 rokmi

 Danica Viktorini-Lisa

ahoj Igor, pozdravy z domova, no super, prvy rozhodca prveho zapasu, blahozelanie, takze zazitky mas dobre, predpokladam, ze ste aj dobra partia rozhodcov… drzim palce na dalsie zapasy a hodnotenia… Dac

Odpovedať

Igor Schimpl pred 12 rokmi

Igor Schimpl

Ďakujem ďakujem. Nič neboj, určite bude ešte čo písať…

Odpovedať

Danica Viktorini-Lisa pred 12 rokmi

 Danica Viktorini-Lisa

ahoj Igor, no..... mas to tam dost narocne… casovo… volejbalovo… rezervne… Ty si tie 5setaky teda fakt vies zorganizovat :)) ano, viem, si v tom urcite nevinne… :) a este aj ked si ako rezerva… no, som zvedava na vysledky zo dna, ked si bol iba rezerva… drzim palce na 2× 3–0… ibazeby… :D … dufam, ze sa nebudu na Teba lepit iba tie 5setaky a neprinesies si to aj do nasich podmienok… xixixixi… papa, uzivaj si Freda… pozdravujem… :) dac

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: