Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Rozhodcovia reprezentovali na 4. majstrovstvách v Poľsku

Wieliczka je významné turistické centrum, ležiace v tesnej blízkosti Krakowa. Dôvodom, pre ktorý tu denne prichádzajú tisícky turistov je jedna z najstarších soľných baní, v ktorej sa soľ ťažila od 13. storočia až do roku 1992. Dôvod, pre ktorý sa tam vybrala 12 členná reprezentácia slovenských rozhodcov bolo pozvanie našich poľských kolegov na 4. Majstrovstvá Poľska volejbalových rozhodcov.

A tak sme sa v piatok po 13. hodine začali postupne schádzať v Žiline, v reštaurácii, kde robia najlepšiu cesnačku na svete. Asi sa žiada povedať kto. Takže slovenských rozhodcov reprezentovala táto dvanástka : Táňa Vestenická, vedúca tímu a kapitánka v jednej osobe, Veronika Bombeková, Igor Schimpl, Martin Novotný, Pali Andrejčák, Miro Sarka, Milo Smolko, Fedor Tiršel, Lukáš Královič, Dušan Hodoň, Peter Malík a Igor Porvazník. Ako vidíte, podarilo sa nám poskladať výborný mančaft, skĺbiť skúsenosť s mladíckou dravosťou, ale hlavne 12 výborných spoločenských ľudí, kolegov, ktorí to ťahali za jeden povraz počas celého víkendu na všetkých bojových frontoch.

Po chutnom obede sme vyrazili na cestu. Aby sme mali istotu, že trafíme na miesto konania bez problémov, navolil Igor Schimpl vo svojom GPS najekonomickejšiu cestu a šoféri dupli na plyn. Aj keď to na prvý pohľad vyzeralo, že hoci sme šli naokolo, šli sme o to dlhšie, na miesto sme predsa len šťastne dorazili. Poľskí organizátori na nás už čakali s akreditáciami a oficiálnymi tričkami turnaja pred soľnou baňou, ktorej návšteva bola prvým bodom oficiálneho programu. Potom sme sa neoficiálne stretli ešte v altánku pri moteli, v ktorom sme boli ubytovaní. A skúste uhádnuť, kto rozprúdil zábavu?

Najdôležitejšou časťou bol samozrejme turnaj, ktorý začal v sobotu ráno. Úspechom organizátorov bolo, že sa po prvý krát turnaja zúčastnili družstvá zo všetkých vojvodstiev. Nás nasadili do trojčlennej  skupiny s obhajcami majstrovského titulu. Čo Vám tu mám písať – báli sa nás. A veru mali prečo. Hneď na úvod prvého stretnutia sme sa zahryzli do súpera (Podkarpackie) najsilnejšie, ako sme vedeli. Dušan Hodoň nahrával, vymýšľal skvelé kombinácie, o akých sa nesníva ani Grbičovi či Vermigliovi, Lukáš, Martin, Fedor, Igor Schimpl prekonávali vysoké poľské bloky, Tánička to istila v poli i na bloku, Miro hral vždy s rozumom - jednoducho paráda. Nezaostávala ani lavička. Žiaľ, po prvej tretine prvého setu sa prejavila sila poľského volejbalu, výšková prevaha i skúsenosti a stretnutie sme prehrali 0:2. Rovnaký priebeh malo aj druhé stretnutie s Opolskými. A tak sme sa po dvoch prehrách ocitli v skupine o 13. – 18. miesto. Vedeli sme, že musíme bojovať ešte viac, aby sme neskončili poslední a tak sme na ihrisko poslali popri Mirovi, Milovi či Veronike aj tromf v podobe futbalového brankára Igora Porvazníka. V tejto skupine sa nám nakoniec podarilo dvakrát remizovať, prehrali sme už iba jedno stretnutie a to znamenalo konečné 15. miesto. Cieľ neskončiť poslední sme splnili, cieľ zvíťaziť na turnaji v Poľsku posúvame do ďalších rokov, raz sa to zlomiť musí. O tom, že v rámci spoločného večerného posedenia sme boli opäť na čele pelotónu pochybovať nemusíte.

Nedeľa bola určená už iba finálovým stretnutiam, takže v hale sme sa už objavili len ako diváci. Musím skonštatovať, že finále môžeme pokojne prirovnať k niektorým stretnutiam nášho extraligového stredu. Po oficiálnom ukončení a spoločnom obede prišiel čas rozlúčky, či už so starými známymi, alebo novými kamarátmi. A po rozlúčke cesta domov. Keďže sme si ju po piatku veľmi dobre pamätali, bez problémov sme dorazili plní emócií, a väčšina z nás aj s poriadnou svalovkou, do našich domovov. Teraz sa už tešíme na stretnutie s vami všetkými, i našimi hosťami z Poľska, Čiech a Maďarska na 13. ročníku nášho RCO – Memoriálu Igora Martona, ktorý sa uskutoční od 29. júna do 1. júla v Selciach pri Banskej Bystrici. A o rok ideme do Poľska posúvať latku opäť vyššie :-).

Fotogaléria

OBRÁZOK: wieliczka_2012_01.jpg OBRÁZOK: rco_polsko_2012_team.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_02.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_03.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_04.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_05.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_06.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_07.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_08.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_09.jpg OBRÁZOK: wieliczka_2012_10.jpg OBRÁZOK: vysledky_rco_pln_2012_1.jpg OBRÁZOK: vysledky_rco_pln_2012_2.jpg OBRÁZOK: vysledky_rco_pln_2012_3.jpg OBRÁZOK: vysledky_rco_pln_2012_4.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Juraj Mokrý pred 12 rokmi

Juraj Mokrý

Skoda, ze Vam nevysiel aj ten vylet do Katowic, kazdopadne vdaka za uspesnu reprezentaciu, uvidime sa v Selciach… :-)

Odpovedať

Danica Viktoríni-Lisá pred 12 rokmi

Danica Viktoríni-Lisá

Fantasticke !!! atmosfera – krasne dresy – uspech !!! super, krasna repre AVR v Polsku :))) dakujeme..

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: