Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Peter Höger, Štefan Hank a Jakub Gall (CZE) na ME junioriek v Ankare

26. august 2012

Milí čitatelia a priaznivci stránky AVR,

po dohode s Peťom Högerom Vám budeme na týchto miestach uverejňovať priebežné informácie z dejiska Majstrovstiev Európy junioriek, na ktoré bol delegovaný. Okrem neho budú prispievať aj Štefan Hank (je na ME ako člen SRC) a Jakub Gall z ČR.


 

16.8.2012

Ahoj na Slovensko. Hlásim sa z Ankary v Turecku. Cesta bola v pohode, od Mníchova aj v spoločnosti Štefana Hanka a poľskej kolegyne Agniezsky Michlic, a bez komplikácií. Do hotela sme prišli okolo 01,00 hod. ich času.  Po raňajkách sme absolvovali krátky míting, kde nám boli predstavení special refereeing commission v zložení: Umberto SUPRANI (ITA), Gennady ZHARIKOV (RUS), Peter KONCNIK (SLO) a Štefan Hank (SVK). Po mítingu sme mali zdravotnú prehliadku. Nasledoval obed, ktorý bol pomerne chutný a o 14,00 bola naplánovaná kontrola športových hál. V halách bolo všetko v poriadku, až na malé detaily (dĺžka ihriska 18m a 4 cm). Hala, v ktorej budú pravdepodobne hrať domáce dievčatá, je veľmi pekná a tá druhá „môže byť“. Po návrate sme mali ďalší míting, kde mal hlavné slovo Mr. Suprani. Momentálne čakáme na večeru, tak využívam čas. Test budeme písať zajtra po raňajkách.

Rozhodcovská  zostava:

 • DOBREV Dobromir  (BUL)
 • FRIGNE  Bart (BEL)
 • HORCHOLLE Benoit (FRA)
 • KELLENBERGER  Jörg (GER)
 • KOZLOVA  Nadezda (RUS)
 • LAZAREVIC  Ivan (SRB)
 • MARKELJ  Blaz (SLO)
 • MEDVID Mykhaylo (UKR)
 • RAPISARDA Daniele  (ITA)
 • ZIDANIC  Iskra (CRO)
 • FORTU  Cristina (ROU)
 • MICHLIC  Agnieszka (POL)
 • SIKANJIC Alexander (LIE)
 • GALL  Jakub (CZE)
 • KAYA Eblu (TUR)
 • HOGER Peter (SVK)

Pozdravujeme na Slovensko a do Čiech.  Štefan, Jakub a Peťo

(PH)

 

17.8.2012

Tak dnes máme za sebou testy. Výsledky ještě neznáme, je nás tu celkem 16 rozhodčích, takže je potřeba delší čas na jejich opravu. Měli bychom se to dozvědět zítra ráno na mítinku, kde nám také sdělí první delegace.

Odpoledne jsme byli v jedné z hal na „practical clinic", kde jsme nacvičovali během dvou ukázkových setů vše potřebné - spolupráci rozhodčích, čárových rozhodčích, zapisovatelů, podavačů míčů, utěračů atd.

A večer jsme se zúčastnili oficiálního technického mítinku s Jury a zástupci jednotlivých týmů.

Velmi zajímavá je doprava v Ankaře. I když mi tiskový manager CEVu, který je prý v Turecku již popáté, říkal, že všichni touto dobou jsou na dovolené u moře, rozhodně to tak nevypadá. A co se týče dopravních předpisů, asi jsou zde jen jako doporučení:-) Navíc není výjimkou, že dva řidiči uprostřed cesty zastaví a začnou si nahlas vyříkávat své názory, kdo jak řídí:-)

Zítra jdem konečně do roboty... (JG)

 

18.8.2012

Ahojte, priatelia,

dnes ráno na mítingu sme sa dozvedeli výsledky testov. Všetci sme testy napísali a tak sme dostali delegácie na dnešný deň.

Ja som pískal s Ivanom LAZAREVICOM ako druhý rozhodca zápas GER : RUS (1:3).  Rezervnou rozhodkyňou bola domáca Ebru KAYA. Zápas mal slušnú úroveň, hralo sa cez 2 hodiny. V treťom a štvrtom sete vyhrávali nemky dosť vysokým náskokom a nakoniec  rusky výrazne dominovali v  závere týchto setov. Pískalo sa mi celkom fajn, som si vedomý aj nedostatkov. V hale, kde som pískal ja, dnes boli SRC Peter KONCNIK a Štefan.

Jakub pískal s Nadezdou KOZLOVOU FRA : SRB (0:3) ako prvý rozhodca. Pískalo sa mu bez problémov, zvládol to super.

A aby ste si nemysleli, že sme si zabudli pripnúť naše rozhodcovské odznaky, bola to požiadavka SUPRANIHO, že kandidáti budú pískať bez odznakov.

A ďalšie výsledky:

TUR - BEL (3:1)
SLO - SVK (3:2)
ITA - BUL (3:1)
CZE - POL (1:3)

Peťo, Jakub a Štefan

(PH)

 

19.8.2012

Je 6,30 ráno (20.8.), podľa nášho času, tu je už 7,30. Ja, ktorý normálne vstávam medzi siedmou a štvrť na osem, už mám za sebou asi pol hodiny práce. Nuž, áno, vyzerá to tak, že kým som bol „len" rozhodcom, mal som trochu možnosť si aj polebediť. Teraz, ako člen komisie rozhodcov na ME junioriek tu v Ankare, si to dovoliť nemôžem. Musím byť pripravený na ranný míting o desiatej a po večernom mítingu komisie, okolo desiatej večer, sa mi už nechcelo púšťať do spracovania úloh, ktoré mi prischli. A keďže sme sa Petrom a Jakubom dohodli, že sa občas aj ja ozvem akousi správou pre stránku AVR, tak to činím poctivo. Ako by to vyzeralo, keby som dané slovo nedodržal!

Komisii šéfuje Umberto Suprani z Talianska. Má hlavnú zodpovednosť za delegácie, koordinuje prácu všetkých členova samozrejme je aj zodpovedný hlavnému šéfovi jury, Janovi Hronekovi, že všetko prebieha hladko po stránke rozhodcovskej. Administrtívu komisie robí Genadij Žarikov z Ruska, na starosti má všetky nutné papierové záležitosti, ako napr. delgácie na jednotlivé zápasy v tlačenej verzii a denný sumár delegácií aj pre jury. Peter Končnik zo Slovinska sa tak trochu „vezie", on má povinnosti len s hodnotením v halách, domáci Nihat Ermihan samozrejme pomáha aj pri riešení drobných problémov s organizátormi. A ja, ako pracovne najmladší, mám na starosti rozdávanie všetkých papierov na mítingu, ako každý nový.

Aby to nevyzeralo, že sa tu len flákame, tak pred našim doobedňajším stretnutím zvykneme mať aj míting s jury a najdôležitejšou časťou našej práce je hodnotenie výkonov rozhodcov v halách.

Máme za sebou dva hracie dni a zatiaľ sa nevyskytol žiaden problém, týkajúci sa rozhodovania. Samozrejme, to neznamená, že všetko je super, ale skutočne sa jedná len o detaily. Zásadné, veľké chyby sa neobjavili, aj keď úroveň rozhodovania jednotlivých kolegov nie je rovnaká. Snažíme sa na základe vyskytnutých nedostatkov postupne upozorňovať, na čo si treba dávať väčší pozor, čo je dôležitejšie ustriehnuť a čomu netreba venovať prehnanú pozornosť. Zo šetnástich rozhodcov je šesť kandidátov, „najmladšia", Ebru Kaya z Turecka má za sebou kurz začiatkom tohoto roku a ešte nemala z CEV-u žiadnu inú delgáciu. Návyky, štýl rozhodovania, spôsob vedenia rozhodcov v jednotlivých krajinách je trochu odlišný, ale v zásade je snaha o poctivú rozhodcovskú prácu.

A teraz možno to najdôležitejšie, ani Peter, ani Jakub sa nestratili zatiaľ medzi ostatnými, tak im držte palce, aby to zvládli aj v nasledujúcich dňoch.

Z Ankary, na polovicu sediaci, na polovicu ležiaci pri písaní
Štefan Hank (ŠH)

 

20.8.2012

Máme za sebou další den plný volejbalu. Po dnešním (trochu delším) mítinku, kde jsme rozebrali včerejší utkání a také shlédli pár video ukázek, jak se má a nemá pískat, jsme se postupně přesunuli do sportovních hal. Já jsem byl pouze jako rezervní rozhodčí, takže jsem v klidu sledoval napínavý zápas mezi Francií a Belgií (s výsledkem 2:3). Peťo si dneska konečně užil rozhodování – působil jako první rozhodčí na utkání Česko – Rusko. Zvládl to naprosto bez problémů a s přehledem. Škoda jen, že vyhrály Rusky 3:0, což v zápise potvrdil i hlavní rozhodčí pomocí svého hesla, které (po konzultaci s kanceláří CEVu) už napotřetí bylo správně :-)))

Celkově se nám dnešek poněkud natáhl, protože náš kolega z Bulharska má tak strašně moc rád volejbal, že všechno píská na 5 setů. No, ale my mu to všichni přejeme, když ho to tak baví :-)

Zítra nás čeká volný den, teda den bez rozhodování. Jedeme na výlet, asi 250 – 300 km od Ankary, takže pár hodin v autobuse bude určitě dostatečně dlouhý čas probrat dnešní zápasy :-)

Z Ankary opět zdraví silná Česko - Slovenská trojka. (JG)

 

23.8.2012

Ahoj,

tak sa pokúsim postupne informovať našu činnosť od utorka.  Keďže v utorok bol voľný deň, domáci organizátori nám pripravili výlet do Capadocie, je to svetové kultúrne dedičstvo UNESCA. Je to vo svete unikátny a zázračný prírodný úkaz. Bolo tam nádherne, len cesta bola veľmi náročná z časového hľadiska. V autobuse sme strávili 7 hodín, ale myslím si, že nikto z nás neľutoval.

V stredu ráno sme mali míting, kde boli rozobraté zápasy z pondelka a následne sme sa dozvedeli o delegácie na stedu. Spolu s Jakubom sme pískali v pozícií druhého rozhodcu. Jakub v zápase TUR - SVK rozhodoval to s Jorgom Kellenbergerom a ja v zápase GER - BUL s Mykhaylom Medvidovom. Prvá spomínaná dvojica bola „úspešnejšia, pískala len 3 sety" a ja s Mikhaylom 5 setov, piaty skončil 20:18 pre nemky. Môj zápas by som zaradil do kategórie normálny, hoci výsledky troch setov tomu nenasvedčovali, skončili dvojbodovým rozdielom. Na hotel som dorazil o 22,00, kde na nás všetci čakali s večerou.

Dnešné dopoludnie malo taký istý priebeh ako včerajšie. Jakub ide pískať ako 1. rozhodca opäť s Jorgom zápas SLO - BEL. Táto skupina je už rozhodnutá, kto bude v skupine 1-4 a 5-8.

Ja budem dnes opäť 2R v zápase POL - GER, 1R bude Blaz Markelj. Tak držte palce.

PH

 

26.8.2012

Ahoj na Slovensko!

Štvrtkové zápasy nám prebehli bez nejakých vážnejších nedostatkov. Ja som v zápase robil 2R a pískalo sa mi v pohode, snažil som si osvojiť detaily, na ktoré som bol upozornený v predchádzajúcich dňoch. Zápas bol celkom rýchly, len ja som čakal opačný výsledok. Skončil 3:0 pre GER. Jakubové pocity po zápase boli tiež v pohode, zápas zvládol.

V piatok bol voľný deň.  Mali sme shoping day, čo potešilo hlavne kolegyne. Boli sme vo veľkom  nákupnom centre. Nič výnimočné tam nebolo, ceny vyššie ako na SVK. Popoludní sme mali voľný individuálny program. Väčšinou sa išlo opäť do ulíc. Partia (Agnieszla, Jakub a ja) sme prešli ulice okolo hotela. Chceli sme kúpiť turecké cukrovinky. Tento deň bol náročnejší ako zápasový deň. V uliciach bola vysoká teplota okolo 34 stupňov.

Sobota mala typický priebeh ako každý hrací deň. Dopoludnia míting a po obede zápasy. Skupinu o 5. - 8. miesto v dnešný deň zverili kompletne kandidátom. Veľmi som sa potešil delegácii, pískal som v pozícií 1R a Agnieszka mi robila 2R. Bola veľmi koncentrovaná, vychytala všetky nedostatky, ktoré sleduje 2R. U mňa to navodilo neskutočnú pohodu, zápas som si užíval a pískalo sa mi naozaj dobre. Zápas SLO - GER skončil výsledkom 0:3.

Po našom zápase nasledoval zápas POL - BEL, kde Jakub robil 2R. S Agnieszkou sme ostali na zápase, lebo ho chcela vidieť a na tomto zápase bol hodnotiaci Štefan Hank. Vyzeralo to, že bude 5 setová dráma, ale skončilo to 3:1 pre poľky. Jakub po zápase mal dobré pocity, pískalo sa mu tiež fajn.  A dobrú robotu potvrdil aj Štefan.

Večer nasledoval opäť technický míting, kde boli zverejnené delegácie na posledný deň, keďže sa začína pískať už od 10,00. Spolu s Jakubom, Bartom a Mykhaelom už budeme sledovať finálové zápasy ako diváci. Finále zverili do rúk taliansko - ruskej dvojici Rapisarda - Kozlova.

Pre nás kandidátov boli tieto ME možnosť získať potrebné podpisy. Táto úloha je splnená. Určite sme sa s Jakubom nestratili medzi skúsenými kolegami. Bolo veľmi dobre, len trošku „dlho".

Čakajú nás dnes už len „veľké" zápasy a v pondelok cesta domov.

Z horúcej Ankary pozdravujú Štefan, Jakub a Peťo

(PH)

Fotogaléria

OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_03.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_02.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_04.jpg OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_09.jpg OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_09.jpg OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_07.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_06.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_05.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_10.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_11.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_12.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_13.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_14.jpg OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_15.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_16.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_17.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_18.JPG OBRÁZOK: Hoger_MEJ_Ankara_2012_19.JPG

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Danica Viktorini-Lisa pred 12 rokmi

Danica Viktorini-Lisa

ahojte do Ankary z Tureckej riviery (Alanya), srdecne pozdravujeme a drzime palce, prajeme uspesne a dobre zapasy a vela uspechov aj nasim babam :) krasne pozdravy aj kolegom, najmä special ERC komisii a Nadezde, Iskre, Bartovi… no, tak vsetkym… :))

Odpovedať

Luigi pred 12 rokmi

 Luigi

Kubo drž se. Zdravím i Pištu a Petra.

P.S. Do Klagenfurtu jedu.

Odpovedať

T. Vojtíšek pred 12 rokmi

 T. Vojtíšek

Ahoj do Ankary, všechny zdravím a díky za velmi podrobné zpravodajství…! Hodně úspěchů! T.V.

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: