Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Postrehy Dušana Hodoňa z MS žien v Taliansku - Dušan prvým rozhodcom semifinále BRA-USA!!!

12. október 2014

V dňoch 23.9.-12.10.2014 sa v Taliansku konajú Majstrovstvá sveta žien vo volejbale. Účasť na tomto šampionáte má aj AVR a SVF - farby slovenských rozhodcov bude obhajovať Dušan Hodoň. Jeho postrehy z diania Vám budeme postupne zverejňovať v tomto príspevku.

12.10.2014

Ahoj.
Máme za sebou semifinálové zápasy s dvoma prekvapeniami. Na jednom som sa podieľal aj ja s Heike. BRA-USA 0-3. Zápas úplne nevyšiel podľa mojich predstáv, nervozita už pred zápasom, tlaky zo všetkých strán. Prvý set vcelku v pohode, konflikt trénera BRA s Heike, myslel si, že zlé postavenie, ale bolo to OK. Američanky hrali lepšie  a vyhrali prvý set. Druhý začali lepšie Brazílčanky, 5-1 a začali problémy. Vypadol elektronický ukazovateľ skóre, v zápätí elektronický zápis, nehralo sa skoro 5 min... Narastala nervozita u Brazílie, hlavne, ale vyhrávali a vyzeralo to, že sa rozbehli. Potom som nevidel teč, vraj, ktorý asi nebol, problém s čiarovým, neskoro som zaregistroval signalizáciu čiarového teč a zmenil som svoje rozhodnutie (správne, teč bol, ale proti Brazílii), čo ma dosť vyviedlo z pohody, potom žltá karta, Brazília tréner - 29-27 USA.
Tretí set dá sa povedať, ze bez komplikácií, okrem žltej karty trénerovi USA. Brazílčanky prehrali 25-20 a celý zápas 3-0. 
Druhy zapas este vacsie prekvapenie, ITA-CHI 1-3.... Tiez nie uplne bez problemov.
Ale najvacsi problem bol, ze Brazilia prehrala....
Dnes na meetingu sa skoro hodinu diskutovalo o nasom zapase. Vytkli mi, a maju pravdu, ze som mal kartovat skor. Vacsina kolegov nas podporila. Ale......
Dnes už mám voľno, môžem sa zbaliť, pozrieť si posledné zápasy a zajtra ráno hurá domov. Už je to dlho....
Dušan

11.10.2014

Ahoj.

Po pár dňoch v posteli zas fungujem dá sa povedať normálne. Včera zápasy dopadli dá sa povedať podľa predpokladov, len Talianky to trochu komplikovali, keď od tretieho setu hrali s druhou šestkou.
Dnes sme míting nemali, boli sme trochu zmeniť atmosféru a pozrieť si centrum Milána.
Pred chviľou, pred obedom sme dostali delegácie...
Večerný zápas, až o 20.45, píska Tano (JPN) s Danym Cespedespm (DOM) , poobedný USA - BRA ja s Heike Kraft (GER), tak prosím držte palce.
D.

10.10.2014

Ahoj.

Včera boli dva zaujímavé zápasy. Ak by Čína a USA prehrali, šli by domov.

Čína v prvom prehrávala 2-0, zranila sa jej jedna z kľúčových hráčok a to akoby ich naštartovalo. Nakoniec vyhrali 3-2 a čakajú na dnešný výsledok BRA-DOM. Hodnotenie Zuzany s Tanom veľmi dobré, na 5 setov žiadna vážna chyba.

USA muselo tiež vyhrať a po dvoch setoch (nie jednoznačných) to vyzeralo, že to zvládnu. V treťom sa zľakli víťazstva a RUS sa rozohrali a vyhrali ho. Štvrtý bol tiež napínavý až do konca, kde bola dosť nervózna koncovka, ale nakoniec to USA zvládli, vyhrali 3-1 a tiež čakajú na dnešný výsledok ITA-RUS. Hodnotenie Rogeria s Dennym tiež v podstate veľmi dobré, na malé drobnosti.

Ja som to pozeral z postele z hotela, nakoľko už druhý deň užívam antibiotiká.....

Dnes mám tiež voľno, dúfam, že sa dám dokopy a budem v prípade "potreby" k dispozícii....

Zaujímavý je krok od USA, rozdistribuovali pred včerajším zápasom fotky z RUS "clony" na stôl Jury a všetkým okolo.... Neviem, či to bolo úplne športové, lebo tá clona nie je presvedčivá...

Čau, Dušan

9.10.2014

Ahoj.
Včerajší zápas bol prvý v Miláne a ešte nefungovalo všetko úplne ako malo. Museli sme trochu improvizovať, ale nakoniec to začalo ako malo. Až na to, že hymnu Číny hrali trikrát dookola a nevedeli ju zastaviť.... Spolupráca s Paty super, trochu rýchlo hovori (americkou angličtinou), ale nakoniec sme sa dohodli a videli na ihrisku. Aj čiaroví, až na jeden challenge, boli v pohode. Pocit po zápase dobrý.
Druhý zápas trochu napätejší, hrali domáce, hala sa naplnila a atmosféra super.
Dnešné hodnotenia na mítingu "very good", vraj ak by to tak vydržalo do konca, tak budú veľmi spokojní.

Dnes mám voľno, chcel som sa liečiť (prepadla ma akási chrípka), ale musíme ísť do haly na oficiálne fotenie.

Dušan

8.10.2014

Ahoj z Milána.
Dnes začína záverečná fáza MS. Po včerajšom mítingu s čiarovými a zapisovateľmi (ktorí sú zas noví a nevieme, čo od nich môžeme očakávať) sme mali praktický nácvik v hale s komplet protokolom. Skrátili ho na 22 minút, lebo sú tu rozcvičovacie telocvične. No, máme sa na čo tešiť. Skoro nič nefungovalo. Dnes sme boli na generálnej inšpekcii, niečo už začalo fungovať.
Na prvý zápas BRA-CHN som dostal dôveru ja s Paty Rolf (USA) a na druhý ITA-USA Liu Jiang (CHN) s Azizom Yenerom (TUR).
Tak, prosím, držte palce.
Dušan

Pozn. webu: obe stretnutia je možné sledovať naživo o 17.30 (BRA-CHN) a 20.00 (ITA-USA) na www.laola1.tv.

6.10.2014

Ahoj, tak mám za sebou aj posledný zápas v nadstavbe (v 2. kole, pozn. www) a dá sa povedať, že bez problémov. Spolupráca s Argentínou bola super, Rusky vyhrali zaslúžene. Dnes cesta do Milána a finálová časť turnaja. Ozvem sa z Milána.
D.

5.10.2014

Ahoj.
Včera som bol veľká rezerva na oba zápasy. Nebolo to ľahké (myslím pre kolegov), ide už o postup. Boli aj challenge, trochu iné ako v Poľsku. My máme len loptu in alebo aut, prešľap na podaní, hráč v sieti alebo hráč, lopta v anténke. Nič viac. Včera chcel tréner Ruska challenge na prešľap na útočnej čiare, čo nie je možné, ale nedošlo k zdržaniu, tak ho nepotrestali. Rozhodca si bol v jednom prípade 100% istý, že bol aut, ale bola in... To je challenge.....
Dnes som dostal dôveru rozhodovať stretnutie o priamy postup RUS-SRB. Európsky súboj. V podstate kto vyhrá, ostáva.
Držte palce.
Dušan

4.10.2014

Ahoj.
Letenka mi včera neprišla a už aj oficiáne viem, že sa v pondelok sťahujem do Milána... (tým pádom sa Dušan zaradil medzi 12 rozhodcov, ktorí ostávajú až do konca šampionátu - pozn. www)
Dnes som rezerva na oba zápasy.

Už mám toho dosť a šiel by som aj domov. Ale zapriem sa a vydržím. A musím čosi poprať.

Z Európy tu ostávaju Heike Kraft (GER), Susana Rodriguez (ESP) - baby boli isté, Aziz Yener (TUR), Fabrizio Pasquali (ITA) a ja...
Ahojte, D.

2.10.2014

Ahoj.
Včera som bol jednotka s Egypťanom a prvý krát som mal možnosť pískať a aj použiť challenge.... Prvé dva sety v pohode, tretí trochu s problémami, hlavne pre 'stratu' koncentrácie kolegu.... Nezapískal anténku nad ním, challenge ju potvrdil, potom zapískal postavenie, ktoré nebolo - nová lopta a potom, podľa môjho názoru a pohľadu na môj tablet na kolíku, rozhodol challenge opačne v prospech Brazílie.
Našťastie žiadny veľký konflikt a aj na meetingu len výčitky na jeho adresu.
Dnes som dvojka s Nemkou SRB-KAZ, tak držte palce. Uvidíme, ako budú Srbky hrať, včera nič moc neukázali.
D.

1.10.2014

Ahoj z upršanej Verony.
Mali sme pekný program cez voľný deň, boli sme si pozriet pamiatky, aj letovisko pri jazere Lago di Garda. Pekne, ale na dovolenku by som šiel radšej k moru. Bolo tam plno nemeckých dôchodcov.....
Včera sme testovali challenge, no katastrofa. Je odlišný ako poľský, len aut alebo v ihrisku, prešľap na podaní, dotyk hráča so sieťou alebo anténkou, dotyk lopty s anténkou. A to je problém, lebo nemajú kameru na anténu, len sieť. Na jednej strane vidno len 10 cm nad sieťou a druhá strana je 9 m.... A to len z boku. Nic zo zadného pohľadu. Tak to od včera riešia. Uvidíme...
Na šťastie som jednotka až na druhom zápase BRA-KAZ, tak uvídim v prvom ako to funguje...
Držte palce, prosím.
Čauko doma.

29.9.2014

Dobré ráno.
Máme za sebou základnú časť, dá sa povedať, že úspešne.
V sobotu som bol jednotka s Egypťanom, zapískal som Amerike 8 sekúnd na podaní (po 10 sekundách) a dosť sa divili. Ale od Jana to bolo hodnotene veľmi pozitívne. Celkovo sú hodnotenia veľmi pozitívne, od 94,6 do 96,3, zatiaľ.
Včera som bol dvojka s Číňanom v zápase o prvé miesto v skupine USA-RUS. Potešila pochvala po zápase od oboch trénerov, že veľmi dobre... Obaja.
Trochu som sa namakal, od toho som tu, ale konečne dobrý volejbal so všetkým, čo k tomu patrí.
Dnes a zajtra sú dni voľna, ideme k nejakému jazeru na výlet a v stredu pokračujeme druhou časťou. Portorikánec (Kubánec) odchádza do Trieste, my všetci ostatní ostávame tu. Vraj ostatné skupiny rozhodcov pomiešali, len nás nechali pokope.
Pekný deň na Slovensko.
D.

27.9.2014

Ahoj.
Po dni voľna, ktorý sme strávili relaxom, obhliadkou mesta (Verona je naozaj pekná) a večerou v centre pokračujeme ďalším 'pracovným' dňom. Dnes som jednotka s Egypťanom na zápase USA-THA. Držte palce, prosím.
Pod balkónom som nespieval, bolo tam veľa svedkov, a ani Júlia sa neobjavila. Len bronzová....
Dušan

26.9.2014

Ahoj!

Dnes mame voľný deň, ale mali sme ešte meeting. Dva dni po sebe som fungoval na posledných zápasoch (od 20.00 - potom večera) a od rána nám organizujú program, tak sa ozývam až teraz.

V stredu som bol jednotka s Egypťanom v zápase THA - NED. Okrem toho, že som hneď prvú loptu zapískal drobnú blbosť (ale všetkých svojim výrazom tváre, aj Jana, som presvedčil, že mám pravdu) bol zápas v pohode. Spolupráca s dvojkou aj zapisovateľom cez mikrofón super. Nebol ľahký, ale zvládli sme ho v pohode. Aj hodnotenie bolo veľmi dobré. Známky sme, zatiaľ, ešte nedostali zo žiadneho zápasu. Jediný problém, čo tu je, je permanentne so zápisom a buzerom pri striedaniach.

Včera som robil dvojku Portorikáncovi v "bratovražednom" stretnutí RUS - KAZ (vraj preto, že im rozumiem).

Zvládli sme ho v pohode (až na spomínané problémy s buzerom), snažil som sa pomáhať, čo to dalo. Hodnotenie hneď po zápase od Jána excelentne, vraj super spolupráca a vyzeralo to vraj excelentne. To isté aj na dnešnom hodnotení.

Teraz som dostal informáciu, že ostávam aj na druhé kolo (či vo Verone, to ešte neviem), tak držte palce, prosím. Aj na posledné zápasy zajtra a pozajtra v skupine.

Dnes ideme pozrieť centrum a pamätihodnosti Verony, aj pod Júliin balkón. Spievať nebudem, jednak že neviem, a jednak že tam žiadna Júlia asi nebude..

Dušan

24.9.2014

Ahoj!

Prvý deň sme v podstate zvládli, favoriti vyhrali. Prvý krát som pískal s komunikačným systémom (challenge bude až v druhom kole) a trochu to robilo problémy. Prvý rozhodca (Číňaň Liu) moc nebral do úvahy, čo mu hovorím a potom ani čo mu signalizujem. Nezobral ma, keď som mu hlásil teče na bloku. Ale neovplyvnilo to zápas a hodnotenie máme až dnes po prvom zápase... Uvidíme.
Je to dobrá pomôcka, hlavne pri spolupráci so zapisovateľkou.
Dnes som prvý rozhodca na poslednom zápase THA - NED (vyzerá, že by to mohol byť zápas o tretie miesto v skupine), tak držte palce, prosím.

Dušan

23.9.2014

Dobré ráno z Verony.

Už sa to dnes začína. Stretnutie sme mali v Ríme, kde sme najskôr počúvali teoretické prezentácie spolu s čiarovými a zapisovateľmi, potom sme boli 5 hodín v hale na praktickom nácviku, kde zo začiatku skoro nič nefugovalo. A večer, po celodennej únave, sme písali testy. Ako dopadli, zatial nevieme.

Tu sme (po ceste vlakom rýchlosťou okolo 250 km/h) pokračovali teóriou sami, potom teóriou s čiarovými a zapisovateľmi a včera večer sme to dokončili praktickým nácvikom v hale. Už sa to začalo podobat na MS.

Dnes začíname prvým zápasom o 10.30 (určite bude plná hala), kde som rezerva.

Druhý zápas je o 17.00 a posledný o 20.00, kde robím dvojku Číňanovi (USA vs MEX).

Držte palce, nech to dobre odštartujeme.

Dušan

 


 

Fotky: Facebook, FIVB, Dušan Hodoň

Fotogaléria

OBRÁZOK: 1267288_10202659524509431_6251902930931784842_o.jpg OBRÁZOK: 1544521_855109517853124_6462472807871669051_n.jpg OBRÁZOK: 10603586_10202649812146628_5688387944978205071_n.jpg OBRÁZOK: 10609501_10202660043882415_2614989285774958978_n.jpg OBRÁZOK: 10649938_855109067853169_5274217107847087963_n.jpg OBRÁZOK: IMG_20140923_094535.jpg OBRÁZOK: IMG_20140923_095028.jpg OBRÁZOK: THA_NED_01.jpg OBRÁZOK: THA_NED_02.jpg OBRÁZOK: USA_MEX_01.jpg OBRÁZOK: USA_MEX_02.jpg OBRÁZOK: USA_MEX_03.jpg OBRÁZOK: IMG_20141004_164223.jpg OBRÁZOK: IMG_20140924_192754.jpg OBRÁZOK: IMG_20140923_193943.jpg OBRÁZOK: rreferees_final_6_Italy_2014_WCW.jpg OBRÁZOK: 1011640_959823297365813_9213983610376673623_n.jpg OBRÁZOK: 1622216_959819854032824_2897801654570022376_n.jpg OBRÁZOK: 1780771_959819877366155_5786076375646519392_n.jpg OBRÁZOK: 1798144_959819830699493_67854858239054282_n.jpg OBRÁZOK: 10479709_959820020699474_8622646866638353823_n.jpg OBRÁZOK: 10600611_959823694032440_8628299610318211263_n.jpg OBRÁZOK: 10609529_959823497365793_2431784402659597199_n.jpg OBRÁZOK: 10712762_959819957366147_4433357855495241059_n.jpg OBRÁZOK: 10730837_959819920699484_8463483183362269922_n.jpg OBRÁZOK: bra.jpg OBRÁZOK: GetImageB9FSHRVN.jpg OBRÁZOK: GetImageQXDRQWNE.jpg OBRÁZOK: GetImageXGEJO909.jpg OBRÁZOK: GetImage bra.jpg OBRÁZOK: GetImage brta2.jpg OBRÁZOK: GetImage.jpg OBRÁZOK: GetImage4T6L6U6J.jpg OBRÁZOK: GetImage808IH9S0.jpg OBRÁZOK: GetImage906DR2YN.jpg OBRÁZOK: GetImageG1FIJY6F.jpg OBRÁZOK: GetImageHYRGFD2P.jpg OBRÁZOK: GetImageJ4HAWVNI.jpg OBRÁZOK: GetImageNG7F1ANF.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

danica pred 9 rokmi

 danica

Duskooo… super nominacia a velmi drzime palce doma. Dobre zapasy, dobre pocity a pohodovu spolupracu s kolegami a technikou ;-) . Uzi si turnaj aj dobry volejbal… a tesime sa na dalsie reporty :-D volejbalu zdar!!! Dac

Odpovedať

danica pred 9 rokmi

 danica

…no pockaj!!! a keby bola, tak by si spieval???!!! :D :D :D uzi si volny den (aj s meetingom), hodnotenia super… a uplne super, ze ostavas aj na dalsie kolo… :))) blahozelam… :)))

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť


Hlavné menu: