Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Úspešný víkend slovenských rozhodcov - Igor Porvazník v semifinále Challenge Cup-u, Juraj Mokrý vo finále Ligy majstrov

31. marec 2015

Uplynulý víkend (28.-29.3.2015) vyvrcholila najvyššia európska pohárová súťaž mužov - Európska liga majstrov. Na Final Four v Berlíne sa okrem Tomáša Kmeťa, hráča domáceho družstva tešiaceho sa nakoniec zo zisku historickej bronzovej medaily, zúčastnil aj Juraj Mokrý. Predstavil sa v sobotňajšom ostro sledovanom semifinále Kazan vs Berlin ako druhý rozhodca a v nedeľu bol delegovaný ako prvý rozhodca na finále kazaň vs Rzeszow. Jeho kolegom v oboch stretnutiach bol francúzsky rozhodca Fabrice Collados.

"F4 v Berlíne bolo zorganzované na najvyššej úrovni - plne profesionálne, veľmi divácky atraktívne. Všetko klapalo ako hodinky. Z Berlína sme nevideli nič, nebola ani pol hodinka času na prechádku - lietali sme medzi hotelmi a halou. Divácka kulisa výborná (oba dni vyše 9000 divákov na všetkých stretnutiach), nečudujem sa, že i Rusi mali v semifinále problémy zdolať domácich. Potešila aj početná návšteva z Ruska a najmä z oboch poľských fanklubov.

Smutní nakoniec boli len hráči Belchatowa - tretí Berlínčania boli nadšení z bronzu, druhý Rzeszow dosiahol svoje doterajšie klubové maximum a Kazančania tam šli len po zlato. Nominácia na finále bola čerešničkou na torte, s Fabricom Colladosom (po Patrickovi Deregnacourtovi a Philippovi Vereeckovi tretí Francúz, s ktorým som pískal finále) sa nám pískalo výborne - v podstate s nami ani za celý zápas nikto nediskutoval a prekvapivo sme ako v jedinom zápase nepotrebovali ani challenge. A aj jedno moje upísknutie sa bolo akceptované úplne bez problémov.

Druhá dvojica Vladimir Simonovič zo Srbska a Belgičan Arturo di Giacomo, ktorý absolvoval svoj kurz pred 15 rokmi na Slovensku, zvládli obe stretnutia úplne profesionálne - najmä to druhé - súboj o bronz - bolo veľmi dramatické a končilo sa v piatom sete 23-21.

Trošku sklamaním bolo využitie novej aplikácie elektronického zápisu, kde mali tréneri využívať na žiadosti o striedanie, oddychové časy aj challenge tablety a prostredníctvom nich mali nahrávať aj postavenie (lístky s postavením mali byť zrušené). Žiaľ, synchronizácia zlyhala už v prvom sete prvého stretnutia a museli sme prejsť na štandardný systém žiadostí aj administratívy. Uvidíme, nakoľko úspešní budú kolegovia cez Veľkú noc v Štetíne na F4 žien...

Vďaka všetkým za podporu, veľmi to vonku pomáha."


V nedeľu 29.3.2015 rozhodoval Igor Porvazník odvetný semifinálový duel Challenge Cupu v tureckej Burse, kde hrali domáce hráčky proti nemeckému Schwerinu.

 

"Po víkende, strávenom v takmer dvojmiliónovej tureckej Burse, ktorá bola prvým hlavným mestom Osmanskej ríše, mám za sebou ďalší významný zápas v pohárovej Európe.

Delegácia na takýto zápas je prejavom veľkej dôvery zo strany Európskej rozhodcovskej komisie a mne, i mojej gréckej kolegyni Eirini Moule bolo cťou viesť  odvetné semifinálové stretnutie Challenege cup – u Bursa BBSK (TUR)  – Schweriner SC (GER). V tom prvom, ktoré sa hralo minulú stredu v nemeckom Schwerine vyhrali domáce hráčky 3:1 a tak sa očakával tuhý boj aj v odvete. Nakoniec v ňom však pred búrlivou kulisou nedali domáce hráčky nemkám žiadnu šancu a vyhrali  odvetné stretnutie 3:0 (21, 18, 22) a rozhodujúci zlatý set 15:10, čím sa prebojovali do finále. Aj keď výsledok vyzerá jednoznačne, stretnutie až takým jednoduchým nebolo. Čo je dôležité, podarilo sa nám ho zvládnuť. Hráčky i realizačné tímy sa sústredili na hru a my sme ich nechali hrať a predvádzať to najlepšie, čo v nich je bez zbytočného zasahovania. A tak sme boli na konci spokojní všetci, aj keď hráčky  nemeckého klubu netajili svoj smútok z prehratého zápasu. Nám však nevytýkali nič.

Aj keď víkend v Burse vyzerá byť lákavý, musím Vám povedať, že sme sa v nej dlho neohriali. Náročné cestovanie tam aj späť však bolo jediným negatívom tohto môjho výjazdu a ja sa už teším na ten ďalší.

Vám, ktorí ste mi držali palce ďakujem za podpor, je to veľmi dobrý pocit.

Igor"

 


 

Niekoľko obrázkov z uvedených podujatí nájdete nižšie, prípadne vo fotogalérii na stránke CEV a eventolive.

Fotogaléria

OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_01.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_02.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_03.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_04.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_05.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_06.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_07.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_08.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_09.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_10.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_11.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_12.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_13.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_14.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_15.jpg OBRÁZOK: Berlin_IECL_F4_Mokry_16.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_01.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_02.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_03.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_04.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_05.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_06.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_07.jpg OBRÁZOK: Porvaznik_semifinale_Challenge_Bursa_2015_08.jpg

Komentáre

Pri komentovaní sa prosím riaďte Kódexom užívateľa a diskutujúceho.

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: Niké Logo: A4

Hlavné menu: