Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaRiešené situácievýmena libera

Zdenka Famfulíková pred 11 rokmi

 Zdenka Famfulíková
výmena libera

Pekný večer ! Na zápase I.ligy junioriek vznikla táto situácia.Vzápise družstva Košíc bolo uvedené iba jedno libero. Na začiatku tretieho setu nastúpilo iné libero,hráčka z lavičky si obliekla dres libera. Po troch rozohrách sme žiadali vysvetlenie od rozhodcu,pretože sme neboli o výmene informovaný. Máme právo na informáciu? Dozvedeli sme sa ,že povodné libero je choré,má teplotu,zvracia.Máme si vraj naštudovať pravidlá,odporučila nám trénerka z Košíc.Tak som ich študovala a študovala som doma aj zápisy a zistila som,že v druhom zápise je na prvom mieste napísané chore libero a na druhom mieste je napísané to, ktoré ju vymenilo. Podľa pravidiel nastupuje do hry ako prvé libero napísané na prvom mieste.Minimálne pochybné bolo, že choré libero mohlo opať hrať . Ďakujem za vysvetlenie! Famfulíková ,trénerka junioriek, ŠVK Tatran Banská Bystrica

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Juraj Mokrý pred 11 rokmi

Juraj Mokrý

Dobré ráno! Menovanie nového libera je vo Vami uvedenom prípade možné, novovymenovaný libero by mal oblečenú buď kontrastnú vestu a ponechaný pôvodný dres, alebo si prezliecť dres ako mal pôvodný libero, avšak so svojím číslom. Samozrejme, takéto menovanie by malo byť realizované tak, aby o tom vedel aj súper i diváci a zaznamenáva sa do poznámky v zápise o stretnutí. Pôvodné libero nemôže až do konca stretnutia hrať. Čo sa týka druhej časti – nakoľko každé stretnutie je samostatné, skutočnosti z predošlého stretnutia súvisiace s ochorením pôvodného libera sú irelevantné, t.j. môže byť kľudne uvedené v zápise o stretnutí a môže aj nastúpiť. Historicky bolo dané, že sa ako prvý libero uvádzal ten, ktorý bol aktívny/hrajúci. V súčasnosti (pri možnosti hrať obom liberom) má označenie začínajúceho libera význam len v stretnutiach, kde sa hráči predstavujú hlásateľom pri vstupe do ihriska na začiatku stretnutia v rámci oficiálneho hracieho protokolu.

Odpovedať

Zdenka Famfuliková pred 11 rokmi

 Zdenka Famfuliková

Pekný deň pán Mokrý! Ďakujem za vysvetlenie. Výmena libera bola uvedená v zápise,keď som doň nazrela,žiaľ nikto nás o tom neinformoval,ani divákov. Ešte jednu otázku mám. Akým spôsobom Vás máme vyplácať? Dohody nás malé kluby veľmi zaťažia. Nevymysleli ste niečo? Ďakujem za informácie! Famfulíková

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 11 rokmi

Juraj Mokrý

Vymysleli, dúfam, že čoskoro sa to objaví tu na webe…

Odpovedať

Hlavné menu: