Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVoľná zónaHodnotenie rozhodcov

Peter Tiňo pred 4 rokmi

Peter Tiňo
Hodnotenie rozhodcov

Chcem sa spýtať, či aj my rozhodcovia sa môžeme vyjadrovať k zápasu ? Poprosím všetkých kompetentných, aby sa vyjadrili. Ja len, že si do slova musím niekedy nechať nadávať,ale ja nemôžem povedať nič. Asistent Myjavy…nie sme si súdení a jeho hodnotenie na mňa sa mi zdajú neadekvátne.. na základe čoho ideme hodnotiť rozhodcov ? Dajjte nám právo hodnotiť aj ďalších účastníkov hry. Ďakujem. Peter

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 4 rokmi

Juraj Mokrý

Ahoj, Peťo, rozhodca nemá v súčasnosti možnosť sa automaticky vyjadriť k hodnoteniu družstvami. Ich slovné hodnotenia sú prístupné len úseku hodnotenia, prípadným mentorom a samotným hodnoteným rozhodcom, čiže nejde o verejné vyjadrenie, ale malo by slúžiť na poukázanie prípadných nedostatkov z pohľadu družstiev. Ak by bolo potrebné vyjadrenie rozhodcu k takémuto hodnoteniu (napr. poukázanie na nejaké porušenie pravidla, ktoré si vyžaduje ďalšie riešenie), rozhodcovia by boli vyzvaní, aby sa vyjadrili mejlom. Vďaka za pochopenie a pozdravujem, Juraj

Odpovedať

p pred 4 rokmi

 p

Ahojte všetci, ďakujem Jurajovi za vysvetlenie…len mám pocit, že my nemôžme nič. Tak sa ozývam. Môžem aj ja niečo povedať..sorry, ale je to ok, keď inú delegáciu nemám, len SK, KE.A ?

Odpovedať

Andrej Gerboc pred 4 rokmi

Andrej Gerboc

Ahojte,

ja by som napríklad navrhol aby pri udelení známky 3 a nižšej bolo povinnosťou dodať aj koment ku konkrétnym situáciam, nakoľko počítam, že ak dajú 4 a 5 tak bolo všetko ok a žiadny problém nenastal. Ak ale je známka 3 a menej tak napr. systém by nepustil odoslanie bez nejakého komentu s určitým minimálnym počtom znakov, nakoľko ak niekto dá len tak nižšiu známku a nič k tomu nenapíše je to úplne na nič a nemá to žiadnu výpovednú hodnotu a nič to danému rozhodcovi neprinesie. Už som napr. mal hodnotenie z jedného zápasu 1 a 5, nakoľko 1 družstvo sa cítilo poškodené pri dvoch loptách, ktoré z môjho pohľadu by nenastali, ak by tam boli čiaroví rozhodcovia (išlo o extraligu) a inak v tom zápase nebol iný problém… takže aj nad týmto by mohol niekto pouvažovať.

Andrej

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Fedor Tiršel pred 4 rokmi

Fedor Tiršel

Ahoj Andrej,

povinnost zadat komentar je len pre pripad znamok 1 a 2. Trojka je vnimane ako priemerny vykon, tam asi komentar tak uplne netreba. Ale inak je pravda, ze nejaky rozumny pocet pismen by sa pre znamky 1 a 2 kontrolovat mohol – implementujem.

S pozdravom, Fedor

Odpovedať

Katarína Platznerová pred 4 rokmi

Katarína Platznerová

Ahojte, podľa môjho názoru by bolo super, keby sme hodnotenia zo strany klubov dostávali skôr, keďže aj kluby, pokiaľ mám správnu informáciu, to hodnotenie posielajú už pár dní po zápase. Po mesiaci si už človek nie presne pamätá, ako zápas prebiehal a myslím, že by bolo užitočnejšie, keby mal tú odozvu každý z nás čo najskôr. pozdravujem Vás, ahojte, Kata

Odpovedať

Hlavné menu: