Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVoľná zónaPotvrdenia rozhodcov

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc
Potvrdenia rozhodcov

Ahojte,

zaujímalo by ma prečo rozhodcovia musia predkladať potvrdenie IBA V PAPIEROVEJ FORME, keď hádam takmer v celej Európe akceptujú elektronické a ani pri návrate na Slovensko odo mňa nechceli na hranici papier, ale stačila im aplikácia Green pass? Bolo by super, ak by sa s tým dalo niečo spraviť.

Vďaka Andrej

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahoj Andrej,

Čo sa týka potvrdenia o očkovaní/testovaní/prekonaní v papierovej podobe, tak toto sa vyžaduje hlavne z dôvodu prípadnej kontroly oprávnenosti zúčastniť sa podujatia zo strany kompetentných autorít a následnej archivácie, ak by sa dodatočne vyskytli pozitívne prípady. Papierová forma je zvolená aj z toho dôvodu, keďže nemôže byť zachovaná jednotnosť jednotlivých dokladov – nejde totiž iba o aplikáciu GreenPass, ktorú nie všetci musia používať. Osoba sa môže preukázať aj potvrdením o negatívnom teste, resp. prekonaní – tieto potvrdenia majú rozličné formy a vzhľady, a preto je žiadúce, aby boli dodané v papierovej forme pre lepšiu možnosť kontroly zo strany hlavného usporiadateľa a následnú dohľadateľnosť osôb.

Pre začiatok sme sa rozhodli postupovať cez klasickú papierovú formu – ak sa časom ukáže, že bude postačovať aj elektronická, príp. ich kombinácia, tak to bude samozrejme prehodnotené ku čo možno najväčšej spokojnosti všetkých zúčastnených.

Pozdravujem

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahoj Andrej,

Čo sa týka potvrdenia o očkovaní/testovaní/prekonaní v papierovej podobe, tak toto sa vyžaduje hlavne z dôvodu prípadnej kontroly oprávnenosti zúčastniť sa podujatia zo strany kompetentných autorít a následnej archivácie, ak by sa dodatočne vyskytli pozitívne prípady. Papierová forma je zvolená aj z toho dôvodu, keďže nemôže byť zachovaná jednotnosť jednotlivých dokladov – nejde totiž iba o aplikáciu GreenPass, ktorú nie všetci musia používať. Osoba sa môže preukázať aj potvrdením o negatívnom teste, resp. prekonaní – tieto potvrdenia majú rozličné formy a vzhľady, a preto je žiadúce, aby boli dodané v papierovej forme pre lepšiu možnosť kontroly zo strany hlavného usporiadateľa a následnú dohľadateľnosť osôb.

Pre začiatok sme sa rozhodli postupovať cez klasickú papierovú formu – ak sa časom ukáže, že bude postačovať aj elektronická, príp. ich kombinácia, tak to bude samozrejme prehodnotené ku čo možno najväčšej spokojnosti všetkých zúčastnených.

Pozdravujem

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc

Ahoj Filip,

presne ako píšeš, že potvrdenia majú rozličné vzhľady a teda jednotná aplikácia uľahčuje a urýchluje kontrolu a napr. ja pri druhej dávke som dostal iba dva „papierové“ Doklady pre pacienta o zaočkovní", kde jeden som podľa pokynov odovzdal mojej všeobecnej lekárke a druhý chcel odo mňa zamestnávateľ. Prehľadal som ale maily a našiel som mail od NCZI kde je Certifikát o vykonanej vakcinácii a teda ten si vytlačím a budem používať, aj keď teda tam nie je ani pečiatka ani podpis…

Andrej

Odpovedať

Dušan pred 3 rokmi

 Dušan

Takže ak som to správne pochopil, keď pôjdem na zápas ako hodnotiaci, potrebujem papierové potvrdenie o očkovaní? Alebo hodnotíme cez TV?

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahojte,

Dnes vydaná úprava COVID manuálu:

Usporiadatelia, zapisovatelia, rozhodcovia, technický personál, diváci a ostatné osoby: sa preukazujú potvrdením o očkovaní, prekonaní alebo negatívnym výsledkom testu, a to v papierovej alebo elektronickej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ. Organizátori podujatí majú na základe vyhlášky ÚVZ SR oprávnenie tieto doklady žiadať a nahliadnuť do nich. V súčasnosti stačí kontrolovať potvrdenia v papierovej forme alebo stiahnuté v mobile.

Na základe vyššie uvedeného je možné preukazovať sa potvrdením v papierovej alebo elektronickej forme, pričom toto potvrdenie je potrebné dať k nahliadnutiu usporiadateľovi podujatia pri vstupe do priestorovej športovej haly.

Odpovedať

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc

Vďaka Filip.

Odpovedať

Hlavné menu: