Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVoľná zónaPotvrdenia rozhodcov

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc
Potvrdenia rozhodcov

Ahojte,

zaujímalo by ma prečo rozhodcovia musia predkladať potvrdenie IBA V PAPIEROVEJ FORME, keď hádam takmer v celej Európe akceptujú elektronické a ani pri návrate na Slovensko odo mňa nechceli na hranici papier, ale stačila im aplikácia Green pass? Bolo by super, ak by sa s tým dalo niečo spraviť.

Vďaka Andrej

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahoj Andrej,

Čo sa týka potvrdenia o očkovaní/testovaní/prekonaní v papierovej podobe, tak toto sa vyžaduje hlavne z dôvodu prípadnej kontroly oprávnenosti zúčastniť sa podujatia zo strany kompetentných autorít a následnej archivácie, ak by sa dodatočne vyskytli pozitívne prípady. Papierová forma je zvolená aj z toho dôvodu, keďže nemôže byť zachovaná jednotnosť jednotlivých dokladov – nejde totiž iba o aplikáciu GreenPass, ktorú nie všetci musia používať. Osoba sa môže preukázať aj potvrdením o negatívnom teste, resp. prekonaní – tieto potvrdenia majú rozličné formy a vzhľady, a preto je žiadúce, aby boli dodané v papierovej forme pre lepšiu možnosť kontroly zo strany hlavného usporiadateľa a následnú dohľadateľnosť osôb.

Pre začiatok sme sa rozhodli postupovať cez klasickú papierovú formu – ak sa časom ukáže, že bude postačovať aj elektronická, príp. ich kombinácia, tak to bude samozrejme prehodnotené ku čo možno najväčšej spokojnosti všetkých zúčastnených.

Pozdravujem

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahoj Andrej,

Čo sa týka potvrdenia o očkovaní/testovaní/prekonaní v papierovej podobe, tak toto sa vyžaduje hlavne z dôvodu prípadnej kontroly oprávnenosti zúčastniť sa podujatia zo strany kompetentných autorít a následnej archivácie, ak by sa dodatočne vyskytli pozitívne prípady. Papierová forma je zvolená aj z toho dôvodu, keďže nemôže byť zachovaná jednotnosť jednotlivých dokladov – nejde totiž iba o aplikáciu GreenPass, ktorú nie všetci musia používať. Osoba sa môže preukázať aj potvrdením o negatívnom teste, resp. prekonaní – tieto potvrdenia majú rozličné formy a vzhľady, a preto je žiadúce, aby boli dodané v papierovej forme pre lepšiu možnosť kontroly zo strany hlavného usporiadateľa a následnú dohľadateľnosť osôb.

Pre začiatok sme sa rozhodli postupovať cez klasickú papierovú formu – ak sa časom ukáže, že bude postačovať aj elektronická, príp. ich kombinácia, tak to bude samozrejme prehodnotené ku čo možno najväčšej spokojnosti všetkých zúčastnených.

Pozdravujem

Odpovedať

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc

Ahoj Filip,

presne ako píšeš, že potvrdenia majú rozličné vzhľady a teda jednotná aplikácia uľahčuje a urýchluje kontrolu a napr. ja pri druhej dávke som dostal iba dva „papierové“ Doklady pre pacienta o zaočkovní", kde jeden som podľa pokynov odovzdal mojej všeobecnej lekárke a druhý chcel odo mňa zamestnávateľ. Prehľadal som ale maily a našiel som mail od NCZI kde je Certifikát o vykonanej vakcinácii a teda ten si vytlačím a budem používať, aj keď teda tam nie je ani pečiatka ani podpis…

Andrej

Odpovedať

Dušan pred 3 rokmi

 Dušan

Takže ak som to správne pochopil, keď pôjdem na zápas ako hodnotiaci, potrebujem papierové potvrdenie o očkovaní? Alebo hodnotíme cez TV?

Odpovedať

Filip Moravčík pred 3 rokmi

Filip Moravčík

Ahojte,

Dnes vydaná úprava COVID manuálu:

Usporiadatelia, zapisovatelia, rozhodcovia, technický personál, diváci a ostatné osoby: sa preukazujú potvrdením o očkovaní, prekonaní alebo negatívnym výsledkom testu, a to v papierovej alebo elektronickej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ. Organizátori podujatí majú na základe vyhlášky ÚVZ SR oprávnenie tieto doklady žiadať a nahliadnuť do nich. V súčasnosti stačí kontrolovať potvrdenia v papierovej forme alebo stiahnuté v mobile.

Na základe vyššie uvedeného je možné preukazovať sa potvrdením v papierovej alebo elektronickej forme, pričom toto potvrdenie je potrebné dať k nahliadnutiu usporiadateľovi podujatia pri vstupe do priestorovej športovej haly.

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Andrej Gerboc pred 3 rokmi

Andrej Gerboc

Vďaka Filip.

Odpovedať

Hlavné menu: